Connect with us

Aktualności

Nie wykorzystamy unijnych pieniędzy?

„Mam wrażenie, że obecny system finansowy stanowić będzie istotną barierę w wykorzystaniu funduszy unijnych w nowej perspektywie. Jeśli go nie zmienimy, pieniądze europejskie nie zostaną wykorzystane”, mówi Dariusz Rosati, przewodniczy sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Opublikowane

w dniu

O krótkim pobycie D. Rosati w Goleniowie już informowaliśmy. Do tego, o czym – przy wyjątkowo niskiej frekwencji – mówił na spotkaniu w magistracie warto jednak wrócić, bo była to jedna z nielicznych okazji, przy których fatalne błędy w konstruowaniu prawa wytykał nie polityk opozycyjny, a członek partii rządzącej. Przewodniczący wprost powiedział, że powiązanie możliwości pozyskiwania funduszy unijnych z poziomem zadłużenia samorządów wielu polskim gminom i samorządom uniemożliwi korzystanie z dotacji, a co za tym idzie – obiecana manna z unijnego nieba nie zostanie skonsumowana. Zwrócił też uwagę, że w grudniu 2013 r. Rada UE wezwała Polskę do podjęcia skutecznych działań, aby obniżyć swój deficyt, a to może skutkować dalszym zaciśnięciem finansowego "gorsetu" samorządom.

Co ciekawe, D. Rosati na spotkaniu z ulgą stwierdził, że obecnie obowiązujące przepisy to nie jego dzieło. "Sprawdziłem i okazało się, że opracowano je w poprzedniej kadencji", mówił. W poprzedniej kadencji, przypomnijmy, również rządziła jednak Platforma Obywatelska.

Do sprawy szerzej wrócimy w najbliższym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie