Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Nie wierzą, że woda jest czysta [VIDEO]

Wyjątkowo gorąca była wymiana zdań, do której doszło w minioną środę podczas spotkania z udziałem mieszkańców podgoleniowskich Mostów oraz przedstawicieli spółki Len-Kruszywa, prowadzącej działającą w pobliżu żwirownię.

Opublikowane

w dniu

Źródłem konfliktu, o czym informowaliśmy, jest zbierająca się w wyrobiskach woda, która od dłuższego czasu ma zielono-turkusowy kolor. Mieszkańcy wsi boją się, że jest skażona szkodliwymi dla zdrowia substancjami, dlatego domagali się od zarządu firmy wyjaśnień. I usłyszeli, że osobliwa barwa to nie efekt zanieczyszczenia wody, a zasypywania wyrobisk mieszaniną popiołu i mączki ze skały dolomitowej, przywożoną z okolicznych elektrociepłowni, która osiada na dnie „jeziorka”. Na stan wody ma to w żaden sposób nie wpływać.

Mieszkańcy Mostów nie dali się jednak przekonać. Zwracali uwagę między innymi na to, że ze zbiornika zniknęły żyjące w niej wcześniej ryby, a przeprowadzona w 2017 roku przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska kontrola wykazała szereg uchybień (przedstawiciele Len-Kruszywa twierdzili przy tym, że prowadzącą ją urzędniczka źle interpretowała przepisy i później protokół pokontrolny został poprawiony). Dlatego domagają się ponownego zbadania stanu wody.

Więcej na ten temat w najbliższym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie