Connect with us

Aktualności

Nie wciskali kitu

Do budowy hal produkcyjnych pod wynajem próbowali wczoraj przekonać przedsiębiorców budowlanych z naszego regionu goleniowscy urzędnicy.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu firm, odbyło się wczoraj w magistracie. Burmistrzowie oraz asystent ds. rozwoju GPP Paweł Bartoszewski próbowali w jego trakcie przekonać deweloperów, że mogą zrobić dobry interes, w Goleniowie i okolicy brakuje bowiem obiektów, w których chcąca przenieść produkcję do Polski, a niechętna do budowania własnego zakładu firma mogłaby prowadzić działalność. Chodzi przede wszystkim o hale o powierzchni 2,5 – 3,5 tys. m2, o wysokości 5,5 – 10 m, z dobrą komunikacją i możliwością rozbudowy. Przedsiębiorcom pokazano również, na jakie ulgi podatkowe mogą liczyć, zachęcając do podjęcia wyzwania.

"Nie chcemy Wam wciskać kitu. Wiemy, że taka inwestycja wiąże się z ryzykiem", mówił P. Bartoszewski. "Wierzymy jednak i zrobimy wszystko, by w dalszej perspektywie okazała się ona dobrym posunięciem".

Sądząc po reakcjach zaproszonych na spotkanie przedsiębiorców, oferta okazała się interesująca. Z uznaniem wypowiedziała się o niej między innymi przedstawicielka zarządu renomowanej szczecińskiej firmy Calbud.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie