Connect with us

Goleniów

Nie trafione tory na lotnisko

Goleniów. Materiał pod takim tytułem ukazał się we wczorajszym wydaniu „Dziennika Gazety Prawnej” – traktuje również o goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Według ekspertów zapytanych przez DGP, połączenia kolejowe do takich małych lotnisk jak Olsztyn, Lublin czy Goleniow nie są uzasadnione ekonomicznie. Dopiero od 1,5 mln pasażerów odprawianych rocznie, takie połączenie ma ekonomiczny sens – a w Goleniowie w szczytowym okresie było to niespełna 600 tys. pasażerów rocznie. Dane Urzędu Transportu Kolejowego to potwierdzają, bowiem w roku 2019 z przystanku „Goleniów Lotnisko” wsiadło i wysiadło w sumie średnio 50-99 pasażarów dziennie. Połączenie jest szczególnie nieopłacalne, gdy tory na lotnisko nie są przelotowe – tak, jak w przypadku goleniowskiego lotniska. Jednak kursy na nasze lotnisko są tak ułożone, że zawsze są częścią przejazdu z/do Szczecina i Kołobrzegu.

Rentowność takich połączeń na lotnisko obniża jeszcze spory koszt doprowadzenia torów i budowy przystanku. W goleniowskim przypadku oznaczało to kilka milionów złotych, a połączenie kolejowe uruchomiono w maju 2013 r.

red.

powiązane – „Nie ma szans…”

Goleniów

Sesja w.. CAL

Goleniów. Nadzwyczajna sesja rady miejskiej nie odbędzie się w zwyczajowym miejscu.

Opublikowane

w dniu

8 grudnia br. o godz. 12.00 radni spotkaja się na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej zwołanej na wniosek burmistrza. W programie sesji znalazł się jeden projekt uchwały, dotyczący powołania skarbnika gminy Goleniów.

Jak podaje gmina, w związku z brakiem możliwości odbycia posiedzenia nadzwyczajnej sesji w sali konferencyjnej UGiM, nastąpiła zmiana miejsca odbycia posiedzenia na Centrum Aktywności Lokalnej w Goleniowie, ul. Wojska Polskiego 28. W tym bowiem czasie w sali koferencyjnej urzędu odbędzie sie wcześniej zaplanowane spotkanie Celowego Związku Gmin R-XXI, którego, gmina Goleniów jest członkiem.

red.

powiązane – „Wraca Guzikiewicz”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie