Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Nie radzicie sobie? Zostawcie to!

Nieoczekiwany finał miała przeprowadzona podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Miejskiej w Goleniowie dyskusja na temat kondycji finansowej szpitala powiatowego.

Opublikowane

w dniu

Najpierw temat dość szeroko i drobiazgowo omówił p.o. prezesa spółki Szpitalne Centrum Medyczne Piotr Ruciński, przedstawiając między innymi wykaz sprzętu, który należy pilnie zakupić, by placówka mogła normalnie działać. Na pytania radnych odpowiadał także starosta Tomasz Kulinicz.   Wreszcie głos zabrał wyraźnie poirytowany przebiegiem rozmowy burmistrz Robert Krupowicz, mówiąc, że jest zaskoczony tym, że nikt go wcześniej nie pytał o zdanie w tej sprawie.   – Doszedłem do wniosku, że mogę pójść do sklepu i kupić Wam chusteczki do obtarcia zasmarkanych i zapłakanych nosów – mówił. – Jeżeli sobie nie radzicie, zostawcie to, postawcie spółkę w stan upadłości, a gmina ją przejmie i poprowadzi szpital.   Na tym dyskusja się praktycznie zakończyła. Starosta powiedział jedynie, że powiat poradzi sobie z prowadzeniem szpitala, a pomoc gminy nie będzie do tego konieczna. I tyle przedstawicieli starostwa widziano.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie