Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Nie potrzebuję suflerów

Goleniów. Radny Krzysztof Zajko tłumaczy motywy swojego głosowania na ostatniej sesji, a Tomasz Banach opowiada o rozmowie z nim.

Opublikowane

w dniu

Ponieważ na ostatniej sesji głos Krzysztofa Zajko zdecydował o absolutorim dla burmistrza Krupowicza, chcieliśmy by opinia publiczna dowiedziała się z pierwszej ręki dlaczego radny głosował (patrz głosowania na załączonym filmie – https://www.youtube.com/watch?v=KMWjvxzdWPY) tak, a nie inaczej. Na prośbę radnego zadaliśmy mu pisemnie trzy pytania
, na które przesłał następujące odpowiedzi:

Dlaczego w głosowaniu nad votum zaufania Pan nie głosował?

  • Mówiłem o tym na sesji – ” jestem tak wychowany, że o nieobecnych mówię dobrze albo nie mówię wcale”. Uważam, że oceniając drugą osobę trzeba dać jej możliwość przedstawienia swoich argumentów. Z przyczyn niezależnych od stron ten warunek na sesji nie mógł być spełniony. Stąd też moja decyzja o nieoddaniu głosu.

Dlaczego głosował Pan za udzieleniem absolutorium burmistrzowi?

  • W mojej ocenie absolutorium to „skwitowanie” wykonania budżetu przede wszystkim na podstawie opinii RIO i oceny Komisji Rewizyjnej RM. Oczywiście zostaje jeszcze kwestia oceny sposobu realizacji, ale nie może ona przesłaniać faktu zrealizowania budżetu (choć nie był to budżet moich marzeń).

Czy burmistrz lub jego zastępcy albo inne osoby wywierali na Pana jakieś naciski w sprawie głosowania nad absolutorium?

  • Jestem już w takim wieku i z pewnym bagażem wiedzy oraz doświadczenia, że nie potrzebuję suflerów do podejmowania własnych decyzji.

Wiceburmistrz Tomasz Banach zapytany przez nas o to, czy namawiał Krzysztofa Zajko by zagłosował za absolutorium dla burmistrza odpowiedział: „Absolutnie nie było żadnego kupczenia. Przyznaję, że się spotkaliśmy i rozmawialiśmy. Była to bardzo długa i bardzo rozsądna rozmowa”. Na pytanie czy radny Zajko będzie tzw. „zaworem bezpieczeństwa” i w sytuacjach krytycznych skorzystacie z jego głosu wiceburmistrz odparł:„ Krzysztof jest tak niezależny, że nigdy bym go tak nie nazwał. Proszę mi wierzyć. On jest niezależny i przekonany do tego co robi. Zresztą wyraźnie było to widać w głosowaniach. Jeśli chodzi o absolutorim Krzysztof Zajko był przekonany, że 2019 rok należy skwitować pozytywnie. Natomiast jeśli chodzi o votum zaufania, to ma wiele zastrzeżeń do osoby burmistrza Krupowicza, z którym nie nadają na tych samych falach, i go nie poparł. I to jest uczciwe postawienie sprawy”.

red.

powiązane – „Dlaczego tak głosował?”

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro Piknik Bosmański

Goleniów. Goleniowski OSiR zaprasza jutro do Lubczyny.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Rondo Zajki zagospodarowane”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rondo Zajki zagospodarowane

Goleniów. Rondo imienia Henryka Zajki na ul. Maszewskiej zmieniło wygląd.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział prezes PGK Zbigniew Pankiewicz, właśnie zakończyły się wykonywane przez tę spółkę prace przy zagospodarowania centrum tego ronda nasadzeniami i innymi odpowiednimi elementami. Całość prac PGK wykonała w ramach umowy z gminą.

red.

powiązane – „Otwarty spichlerz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie