Connect with us

Aktualności

Nie pogoda jest problemem

Mamy zimę, to chyba nie jest dla nas zaskoczeniem, że zimą jest zimno i pada śnieg, dużo śniegu…”, pisze w liście jedna z naszych czytelniczek.

Opublikowane

w dniu

"Ale jak co roku zaskoczeni są nasi Włodarze!", dodaje w mailu. "Jestem mieszkanką Rurzycy, dojeżdżam do pracy do Centrum Szczecina. Codziennie. W dniu 11 grudnia pozwoliłam sobie problem  dróg zgłosić odpowiednim służbom pod numerem 914071080, nie będę opisywać przebiegu całej rozmowy.
Dowiedziałam się, że srodków na odśnieżanie jest mało. Poruszyło mnie takie podsumowanie, ponieważ do 15 listopada br wpłynęły  podatki rolne, gruntowe i inne. Miejmy nadzieję, że nie wszystkie środki zostały już spożytkowane, bo tak naprawdę to nie wiadomo, gdzie one trafiają, a mogłyby trafić właśnie na odśnieżanie.
Przemierzając trasę do pracy od Rurzycy porzez Kliniska, Pucice to jest jakby inny świat ten gorszy, a wjeżdżając do Załomia jest już normalnie, drogi są przejezdne. To są jakby dwa światy, dwa rożne światy.
Jest zima, każdy to rozumie,ale proszę powiedzieć czy rozumieją to władze???
Może warto spojrzeć na kolegów, którzy zajmują podobne stanowiska w większym mieście i wzorem ich próbować uczyć się zarządzania, może szukamy oszczędności nie tam, gdzie powinniśmy.
Po interwencji telefonicznej na swojej drodze spotkałam dwa pługi w Kliniskach i Pucicach, może to przypadek, a może efekt interwencji, trudno mi to ocenić. Jadąc do Centrum Szczecina napotkałam również dwa pługi, ale one nie miały z czym się zmagać.
Konkluzja jest prosta, nie pogoda jest problemem, ale ludzie i ich  decyzje".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie