Connect with us

Aktualności

Nie obchodzi?

Na spotkanie w sprawie projektowanej budowy linii energetycznej 220 kV nie przyszedł nikt. To ciekawe, bo z budową wiązać się będą pieniądze za zajęcie prywatnych terenów pod słupy i na obszar ochronny w pobliżu przewodów.

Opublikowane

w dniu

Spotkanie zorganizował inwestor – firma Polskie Sieci Energetyczne oraz wykonawca – Aldesa Nowa Energia. Miało służyć przekazaniu podstawowych informacji o inwestycji właścicielom gruntów, przez które przechodzić będzie linia energetyczna Glinki-Recław oraz ludziom, którzy będą ją na co dzień mieć w sąsiedztwie. Na terenie gminy Goleniów jest to ok. 11,7 km, z tego 3,5 km to zupełnie nowa linia, zaczynająca się na zachód od wsi Modrzewie i biegnąca na północ, w pobliżu wsi Budzień, Bogusławie, Miłowo, Zielonczyn i dalej w kierunku Recławia k. Wolina.

Każdy, kto przyszedłby na spotkanie, mógł otrzymać broszurę z podstawowymi informacjami, porozmawiać z fachowcami, zadać pytania i otrzymać dane kontaktowe osób, które wyjaśnią zawiłości wielu tematów związanych z inwestycją. Niestety, nikt nie przyszedł, jeśli nie liczyć przedstawiciela GG i dwojga radnych gminnych. Z właścicielami gruntów inwestor będzie się kontaktował indywidualnie, by ustalić warunki udostępnienia gruntów, w tym wysokość sum wypłacanych jako rekompensaty. Pozostali, jeśli zechcą czegoś się dowiedzieć, mogą to zrobić korzystając m.in. ze strony internetowej www.glinki-reclaw.pl

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie