Connect with us

Aktualności

Nie ma konfliktu interesów?

Udział Gminy Goleniów i jej komunalnych firm oraz GDK w przygotowaniu Festiwalu Rock Hard Ride Free – Goleniów Rock City 2016, który ma się odbyć w czerwcu br. w GPP jest znikomy. Burmistrz Krupowicz nie widzi konfliktu interesów w prywatnym zaangażowaniu się Pawła Bartoszewskiego w organizację tej imprezy. Sam Bartoszewski odmawia odpowiedzi na trudne pytania.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Stowarzyszenie Motocyklistów Goleniowskich na swojej stronie internetowej, festiwal został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Na festiwal zapraszają: BIC Electric, BTS, Drobimex, Faymonville, Fedeńczak, Fiege, Goleniowski Dom Kultury, Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, HG Poland, HKL Dekoracja Okien, Idea HR, Klippan Safety, Lorenshill, Multi-Projekt, PEC w Goleniowie, Prime Cargo, Racto, Serwach, sia Abrasives, Villa Park i Pomorze Zachodnie.

Jak widać lista zapraszających na festiwal nie precyzuje, czy obecność na niej oznacza jego współfinansowanie, współorganizację czy coś innego. Są na niej zarówno firmy prywatne (w tym z Goleniowskiego Parku Przemysłowego), jak i podmioty publiczne. Z oczywistych względów nasze zainteresowanie ogranicza się do tych ostatnich, oraz udziału w przygotowaniu imprezy Pawła Bartoszewskiego, pełniącego funkcję doradcy burmistrza d/s GPP, a jednocześnie szefa rady nadzorczej PEC i członka rady nadzorczej GWiK.

Według listu organizatorów festiwalu – czyli Stowarzyszenia Motocyklistów Goleniów – publikowanego już w „GG”, budżet festiwalu to ok. 400 tys. zł i będzie on budowany z wpływów biletowych oraz wpłat od sponsorów (firmy z Goleniowa oraz Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego). Wynika też z niego, że patronat honorowy marszałka województwa oznacza wsparcie imprezy kwotą 10 tys. zł. Gmina Goleniów natomiast pożyczy organizatorom na zasadach ogólnych 40 tys. zł.
Ponieważ na liście zapraszających na festiwal są też: GDK i dwie gminne spółki, zapytaliśmy burmistrza oraz ich szefów o to, na czym polega ich udział w festiwalu.

Burmistrz Robert Krupowicz pytany na ostatniej konferencji prasowej (1.03.2016 r.), czy prowadził w imieniu gminy lub prywatnie rozmowy w sprawie organizacji lub sponsorowania festiwalu przez gminne lub prywatne podmioty – zaprzeczył. Zaprzeczył też, by Paweł Bartoszewski prowadził w imieniu gminy rozmowy w sprawie organizacji lub finansowania tej imprezy. „…Pewnie prowadził je prywatnie, ale w tym nie widzę konfliktu interesów…” – dodał burmistrz. Pytany o to, jak ocenia udział GDK, GWiK i PEC w tej imprezie, odpowiedział: „…tu też nie widzę konfliktu interesów…”.

Prezes GWiK Janusz Dawidziak powiedział nam, że udział kierowanej przez niego spółki komunalnej w festiwalu ogranicza się do promowania goleniowskiej wody, poprzez postawienie w czasie festiwalu na terenie, gdzie będzie się odbywał jej dystrybutorów. „… Nie jesteśmy ani współorganizatorem, ani sponsorem tej imprezy…” – wyjaśnił prezes Dawidziak. Powiedział też, że pan Bartoszewski rozmawiał z nim prywatnie, czy GWiK jest zainteresowany promowaniem swojej wody na festiwalu, a o tym jakie konkretnie zespoły w nim wystąpią nie wiedział.

Według informacji przekazanej nam przez prezesa PEC Macieja Gliźniewicza, udział kierowanej przez niego spółki komunalnej w festiwalu polega wyłącznie na przekazaniu 3 tys. zł jako zaliczki na występ zespołu Saxon. Pytany, czy w sprawie festiwalu rozmawiał z nim doradca Bartoszewski, odpowiedział: „… Nie. Otrzymaliśmy tylko pismo ze stowarzyszenia motocyklistów z prośbę o zaliczkę dla zespołu Saxon…”.

Dyrektor GDK Aleksandra Holz powiedziała, że udział GDK w festiwalu polega wyłącznie na nieodpłatnym użyczeniu sceny plenerowej, barierek i namiotów. „… W tej sprawie kontaktowali się ze mną tylko przedstawiciele stowarzyszenia motocyklistów. O tym, jakie zespoły w festiwalu wystąpią, nie rozmawialiśmy…” – dodała dyrektor Holz.

Jak wiadomo z przywoływanego tu już listu prezesa stowarzyszenia motocyklistów, ofertę współpracy barterowej przy festiwalu otrzymało też komunalne PGK, ale na nią dotychczas nie odpowiedziało. Kiedy zwróciliśmy się do doradcy burmistrza d/s GPP Pawła Bartoszewskiego z propozycją autoryzowanej rozmowy w celu
wyjaśnienia jego roli w organizacji i finansowaniu festiwalu na terenie GPP, ten kategorycznie odmówił.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie