Connect with us

Artykuł sponsorowany

Nie ciągnie mnie do dużego miasta. Tu mogę prowadzić swój biznes.

Opublikowane

w dniu

Tysiące przedsiębiorców w całej Polsce zaufało już Żabce i zostało franczyzobiorcamisieci – w naszym województwie sklepy pod jej szyldem prowadzi już kilkaset osób. Skorzystali oni z możliwości poprowadzenia własnego biznesu przy niewielkim wkładzie własnym, z gwarantowanym przychodem podstawowym miesięcznie w wysokości 16 tys. przez pierwszy rok działalności, placówką gotową na przyjęcie klientów i pełnym wsparciem partnera. Dzięki franczyzie mogą rozwijać i osiągać satysfakcjonujące wyniki finansowe na lokalnych rynkach, nawet bez wcześniejszego doświadczenia w branży. Sieć daje szansę kolejnym przedsiębiorcom na wspólny sukces, poszukując nowych franczyzobiorców w naszym regionie.

Nowi franczyzobiorcy Żabki wnoszą wkład własny w wysokości 5 tys. zł, który pokrywa m.in. koszt zakupu kasy fiskalnej oraz koncesji.W zamian sieć gwarantuje im przychód w wysokości 16 tys. zł miesięcznie przez pierwszy rok prowadzenia działalności oraz w pełni wyposażony i zatowarowany sklep pod znanym szyldem. Jednocześnie nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w handlu, ponieważ to Żabka zapewnia właściwe przygotowanie kandydata do objęcia nowych obowiązków, oferując mu pakiet szkoleń wprowadzających, a w trakcie współpracy możliwość podnoszenia swoich kompetencji w ramach kursów na dedykowanej platformie e-learningowej. Sieć ponadto udostępnia franczyzobiorcom swój know-how, pełne zaplecze marketingowe oraz dostęp do nowoczesnych narzędzi ułatwiających zarządzanie biznesem, jak aplikacja mobilna Cyberstore, która pozwala zdalnie kierować procesami w sklepie. Franczyzodawca wspiera współpracujących przedsiębiorców niemal w każdym obszarze funkcjonowania, m.in. poprzez dedykowane im Centrum Wsparcia Franczyzobiorców oraz stałą pomoc ze strony partnera ds. sprzedaży.

Jedną z osób, które zaufały Żabce i prowadzą swój sklep w naszym regionie jest Monika Siwek, związana z siecią od pięciu lat. Z satysfakcją kieruje placówką w Goleniowie i przekonuje, że to biznes, który może się udać niemal każdemu.

Jak zaczęła się Pani współpraca z Żabką?

Zanim zdecydowałam się na otworzenie własnego biznesu byłam związana z branżą gastronomiczną oraz ubezpieczeniową. Wiedziałam, na czym polega zarządzanie personelem i troska o powodzenie interesu, ponieważ byłam odpowiedzialna za kierowanie punktu, w którym sprzedawaliśmy kebab. Szukałam jednak pomysłu na siebie, bo wiedziałam, że nie nadaję się do tego, by pracować dla kogoś przez resztę życia. Znajoma opowiedziała mi o franczyzie z Żabką i muszę przyznać, że początkowo podchodziłam do tego pomysłu z rezerwą, miałam pewne obawy. Jednak postanowiłam nie pozbawiać siebie szansy na własny biznes, zgłębiłam temat, zdecydowałam się i tak oto pięć lat później wciąż jestem franczyobiorczynią sieć, zadowoloną ze swojego zajęcia.

Co było dla Pani ważne w decyzji o otwarciu sklepu z Żabką?

Sieć nie wymaga dużego wkładu własnego, jest to tak naprawdę biznes dla każdego, choć osobiście uważam, ze dla każdego, kto posiada określone cechy – wykształcenie czy doświadczenie nie są konieczne, ale zapał do tego zajęcia z pewnością. Żabka zapewnia gotowy sklep i liczne szkolenia, zatem wdrożenie się w obowiązki zależy tylko od chęci kandydata. Można powiedzieć, że franczyzodawca daje nam do ręki wędkę, a tylko od nas zależy, co tak naprawdę z nią zrobimy. Osobiście oddałam się w pełni nowemu zajęciu, czego efekty widać obecnie i które mnie bardzo cieszą.

Czy jak wiele osób z okolicy nie myślała Pani o wyjeździe do Szczecina w poszukiwaniu zajęcia?

Okoliczni klienci znają mnie, a ja ich. Wiedzą, jakiego asortymentu spodziewać się w moim sklepie, mogę dostosować zamówienia towaru do tego, co faktycznie cieszy się u nas popularnością. Kupujący doceniają porządek i czystość w mojej placówce, a także przyjazną obsługę – skompletowanie załogi, na której można polegać to spore wyzwanie, więc tym bardziej jestem z moich pracowników dumna. Można powiedzieć, że wszyscy mamy tutaj dobrosąsiedzkie relacje, zatem nie ciągnie mnie, by szukać szczęścia gdzieś indziej.

Co szczególnie docenia Pani we współpracy z siecią?

Na przestrzeni tych pięciu lat działalności w sieci widzę, jak dynamicznie się ona rozwija. Przede wszystkim zmiana wnętrza sklepów taka jak nowe meble, asortyment, logo wpłynęły bardzo pozytywnie na ich odbiór w oczach klientów, którym możemy zaoferować jeszcze więcej – np. przekąski i kawę w strefie Żabka Café, czy usługi dodatkowe. Żabka cały czas stara się maksymalnie ułatwić nam prowadzenie placówek prowadzając szereg udogodnień – wszelki zmiany w obszarze logistyki, czy nowoczesne narzędzia, jak aplikacja Cyberstore sprawiają, że sprawniej mogę kierować swoim sklepem.

Co powiedziałaby Pani osobom szukającym swojej drogi zawodowej lub rozważającym otwarcie sklepu pod szyldem Żabka?

To szansa na naprawdę satysfakcjonujący biznes, który przynosi naprawdę zadowalające przychody, ale który wymaga zaangażowania i poświęcenia czasu. Nic nie dzieje się samo, szczególnie na początku trzeba włożyć w to przedsięwzięcie dużo chęci, by dobrze zrozumieć ten biznes i nauczyć się nim zarządzać. Uważam jednak, że jeśli ktoś naprawdę chce poprowadzić coś swojego, Żabka daje do tego świetną okazję.

Jeśli chciałbyś poprowadź swój sklep Żabka w Goleniowie lub okolicy, dowiedz się więcej na: www.franczyza.zabka.pl oraz www.5000powodow.pl

Artykuł sponsorowany

Obozy paintballowe. Czy to dobry pomysł na wakacje?

Paintball to strzelanie z broni, ale nie takiej standardowej. Zamiast ostrej amunicji ma się do wykorzystania… kulki z farbą. Zabawa gwarantowana! Ale czy naprawdę warto tak spędzić wakacyjny wyjazd? Okazuje się, że obozy paintabllowe są coraz bardziej popularne. Dowiedz się, czy to dobry pomysł na wakacje dla dziecka lub nastolatka!

Opublikowane

w dniu

Obozy paintballowe – jak to wygląda?

Obozy paintballowe to wakacje, w czasie których dziecko może poczuć smak walki i rywalizację. A to wszystko w atmosferze przygody i wśród spływającej kolorowej farby. Obóz najczęściej jest prowadzony w miejscu, gdzie łatwo można przygotować teren do paintbollowych rozgrywek. Dlatego zajęcia są jeszcze ciekawsze – ukrywanie się, atakowanie z zaskoczenia, współpraca z drużyną.

Zabawy z pistoletami do paintballa mogą być organizowane codziennie lub co jakiś czas. Najczęściej dzieci podzielone są na drużyny, które współpracują ze sobą i biorą udział w różnorakich rozgrywkach organizowanych przez doświadczonych instruktorów. To nie jest tak, że codziennie dzieje się to samo – każdego dnia zabawa jest zupełnie inna.

Na obóz mogą jechać dzieci w różnym wieku. Najbardziej podoba się dzieciakom, które lubią przygody i aktywność, uwielbiają bieganie i spędzanie czasu na powietrzu. A do tego lubią rywalizację i współpracę w grupie. Idealnie rozwiązanie dla wszystkich aktywnych dzieciaków, które nie przepadają za typowymi dyscyplinami sportu, ale chcą ciekawie spędzić wakacje.

Obozy paintballowe dla rozwoju umiejętności

Obozy paintballowe to świetny sposób na rozwój umiejętności współpracy w grupie. Jeśli u dziecka to szwankuje, będzie to strzał w dziesiątkę. W trakcie rozgrywek z pistoletami na farbę, pociecha musi zgrać się z drużyną. Wspólny cel i wspólna zabawa sprawiają, że ta nauka jest łatwiejsza, niż na przykład w szkole podczas przygotowywania projektów. Dzieci naprawdę się ze sobą zżywają i zrobią wszystko, by ich drużyna była górą.

Oczywiście taki obóz to także świetna okazja do tego, by zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Najlepszy sposób na poprawę kondycji, wspieranie rozwoju ruchowego. A ponieważ dzieje się to podczas szalonej, wesołej zabawy, dziecko nawet nie odbiera tego jak obciążające ćwiczenia fizyczne znane z lekcji w-fu.

Atrakcyjny program obozu

Obozy paintballowe w swoim programie nie mają tylko zajęć strzeleckich czy prawdziwych rozgrywek między drużynami. Na to kładzie się największy nacisk, ale tak naprawdę to nie jest wszystko. W końcu mają to być wakacje, niezapomniana przygoda dla dzieciaków. Dlatego też programy obozów paintballowych obfitują w różnorakie atrakcje, takie jak wycieczki, zwiedzanie, ogniska, przejażdżki bryczką i oczywiście dyskoteki!

Zapisując dziecko na obóz warto dokładnie przyjrzeć się jego programowi. Im więcej różnorodnych atrakcji, tym lepiej. Będziesz mieć pewność, że twoja pociecha nie będzie się nudzić. I przede wszystkim, że będzie miała czas na beztroską zabawę i nawiązywanie relacji z rówieśnikami. O to chodzi przede wszystkim w wakacje, prawda?

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Gdzie szukać pomysłów na smaczny i wartościowy obiad?

Codzienne przygotowywanie posiłków wymaga nie tylko umiejętności ich rozplanowywania, ale także nakładów czasu oraz nowych pomysłów. O ile niektóre z posiłków można zwyczajnie pominąć w ciągu dnia, o tyle obiad należy do tzw. dań głównych, które stanowią podstawę naszego wyżywienia. Gdzie zatem szukać inspiracji, gdy nasz nakład pomysłów na przygotowanie obiadu został już dawno wyczerpany? Mamy kilka skutecznych rozwiązań!

Opublikowane

w dniu

Niezawodne książki i poradniki kulinarne

Wydawać by się mogło, że tego typu rzeczy już dawno przeszły do lamusa. Nic jednak bardziej mylnego! Właśnie ukazał się reprint poradnika kulinarnego z 1912 roku zawierającego ponad 1500 przepisów od bardzo prostych po niezwykle wykwintne. Książki kulinarne nadal cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Poza tym, ile z nas lubi gromadzić ciekawe przepisy z gazet? Swoją drogą te również są dobrym sposobem na znalezienie pomysłów na obiad, gdyż w poczytnych gazetach coraz częściej pojawiają się przepisy wysyłane przez zwyczajnych ludzi, sprawdzone, opatrzone zdjęciem i łatwe w przygotowaniu. Różnego rodzaju poradniki kucharskie do świetna rzecz, która możemy mieć zawsze pod ręką, nawet będąc offine. Mając w kuchni dobry poradnik kulinarny, z łatwością przygotujemy wymyślny obiad i nie zabraknie nam pomysłów na każdy kolejny dzień.

Inspiracje prosto z Internetu

Przestrzeń wirtualna jest przepełniona różnego rodzaju treścią, jednak gdy się trochę uważniej rozejrzymy, możemy trafić na naprawdę wartościowe przepisy. Pomysły na to, co przygotować na obiad bez problemu znajdziemy na blogach prowadzonych przez osoby, których pasja jest gotowanie. Często są to także strony, na których prym wiedzie zdrowa żywność. Świetna opcja są także witryny internetowe prowadzone przez dietetyków i doradców żywieniowych, na których możemy znaleźć bardzo ciekawe treści, a nawet zakupić jadłospis przygotowany specjalnie pod nasz preferencje. Poza tym media społecznościowe i takie platformy jak Instagram, Facebook czy YouTube to również droga prowadząca do znalezienia inspirującego przepisu. Tam też często są zamieszczane krótkie filmiki – materiał filmowy pozwala bowiem na szybsze przyswojenie nowego przepisu. Wiele osób dzieli się także swoimi pomysłami na różnego rodzaju forach, na które także warto od czasu do czasu zaglądać. W przestrzeni wirtualnej na pewno znajdziemy niejedne pomysł na udany obiad.

Gotowe i zdrowe posiłki z cateringu

To coraz częściej stosowane rozwiązanie i sposób na pełnowartościowe posiłki każdego dnia. Catering dietetyczny nie tylko dostarczy nam pomysłów na obiad, ale także gotowe dania prosto z dostawą pod drzwi. Posiłki te tym różnią się od tzw. dań expres dostępnych na sklepowych półkach, że są przygotowane pod okiem dietetyka, bogate w niezbędne składniki odżywcze, z odpowiednią kalorycznością i tylko z najlepszej jakości produktów. Szczelnie zapakowane w pudełka zachowują swoją świeżość a po wyciągnięciu i odgrzaniu zachwycają domowym smakiem. Catering dietetyczny https://www.uhrabiego.pl/ oferuje zarówno obiad, jak i wszystkie pozostałe posiłki, czyli praktycznie o nic nie musimy się martwić. Wiele firm cateringowych daje także możliwość zamówienia pakietu próbnego w równie smacznej, jak posiłki cenie.

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Jak schudnąć na lato i na lata?

Tak to już tym odchudzaniem bywa, że nawet jak wreszcie uda się zobaczyć na wadze te 2-3 kg mniej to za chwilę jeden wieczór „”folgowania sobie”” i znowu wraca. Potem kolejny tydzień pilnowania każdego posiłku, weekend, a po weekendzie znów dwa kilo do przodu. Co jest nie tak? Jak schudnąć skutecznie, tak, żeby nie martwić się nieuniknionym efektem jojo?

Opublikowane

w dniu

Po pierwsze: Polub swoje ciało sprzed odchudzania

Brzmi dziwnie? No bo jeśli polubię swoje ciało to po co się odchudzać? Nie o to chodzi. Nienawidząc swojej obecnej wagi, nie lubiąc patrzeć w lustro ciężko mieć racjonalne podejście do diety i cierpliwość. A to dwie niezbędne do skutecznego chudnięcia rzeczy. Bo myśląc o sobie tak źle ciężko będzie dostrzec, a co ważniejsze – zadowolić się pierwszymi niedużymi zmianami. Negatywny stosunek do swojego ciała prowadzi do chęci natychmiastowego chudnięcia, morderczych diet, treningów ponad siły, co jest prostą drogą do osiągnięcia efektu jojo, a także nabawienia się różnego rodzaju kontuzji i zwyrodnień.

Pierwsze co zatem należy zrobić to zastanowić się chociaż nad jedną lubianą partią ciała – może mimo dużego brzucha lubisz swój biceps? Albo mimo szerokich ud masz ładny biust? Małe kroki akcpetacji siebie prowadzą do tego, że nie myślisz: „”Muszę schudnąć””, tylko „”Moje ciało jest w porządku, ale chcę schudnąć””.

Po drugie: Słuchaj swojej sytości

Ten punkt mógłby brzmieć – licz kalorie i dbaj o deficyt. Bo to właśnie jest kluczem do zrzucania kilogramów. Ale wiadomo jak szczególnie na początku jest to uciążliwe. Dlatego warto zacząć od odkrycia momentu sytości w swoim organizmie, żeby zacząć od tego, by się nie przejadać. Często to właśnie przejadanie jest pierwszym etapem nadwagi. Zjadając na początek porcje oparte na swojej sytości, uda się zatrzymać karuzelę tycia. Dzięki temu łatwiej będzie określić jakie porcje nas najadają i dzięki temu zmniejszyć porcję. Jeżeli np na śniadanie jadłam kiedyś jajecznicę z 4 jajek z dwoma kromkami chleba, ale pilnując swojego uczucia sytości orientuję się, że najadam się 3 jajkami z dwoma kromkami chleba to wiem, co zrobić, żeby zmniejszyć ilość kalorii – dać jedno jajko lub jedną kromkę chleba mniej. Bardzo proste.

Dodatkowym sposobem na to, żeby szczególnie na początku obcinania kalorii nie czuć głodu jest dodanie dużej ilości warzyw do posiłku. Wspomniana wcześniej jajecznica zjedzona z pokrojonym całym pomidorem lub ogórkiem nasyci bardziej niż bez. Warzywa mają dodatkowo wszelkie wartości prozdrowotne, wiele z nich działa moczopędnie, co pomaga oczyszczać organizm z toksyn, a to sprzyja odchudzaniu. Same plusy.

Po trzecie: Mierz obwody i rób zdjęcia

Ostatnim aspektem zdrowego i trwałego chudnięcia jest to, by nie traktować wagi jako jedyny wyznacznik. Często okazuje się, że czujemy się już lżej, a na wadze nie widać żadnej różnicy. Wtedy zazwyczaj pada stwierdzenie, że to pewnie woda zeszła. Ok, pewnie tak było, ale skoro zeszła to gdzieś jej powinno ubyć – gdzie? Zazwyczaj z obwodów ciała. Zmierzenie się centymetrem na początku odchudzania, a następnie regularne sprawdzanie tych wartości może dać dużo więcej satysfakcji i motywacji niż ważenie się. Ogromny postęp często też widać po zdjęciach, dlatego warto nie uciekać przed aparatem.

Znając te trzy sposoby można spokojnie zaczynać gubienie kilogramów i centrymetrów!

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie