Connect with us

Aktualności

Nie chcą fermy

Mieszkańcy Miękowa i Białunia sprzeciwiają się działalności fermy drobiu w Miękowie i jej rozbudowie. Ferma ma prawo istnieć, ale jej rozbudowę prawdopodobnie uda się zablokować.

Opublikowane

w dniu

 Pod pismem do burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej podpisało się ponad stu mieszkańców obu wsi. Chcą oni, by władze gminy podjęły działania mające zablokować uruchomienie chowu drobiu w istniejącym od początku lat dziewięćdziesiątych kurniku. Przez kilka lat w obiekcie nie była prowadzona produkcja drobiu i mieszkańcy wsi nie spodziewali się, że zostanie wznowiona. A tymczasem w pobliżu fermy budowane są kolejne domy jednorodzinne; do najbliższych jest od fermy niespełna dwieście metrów. W piątek delegacja mieszkańców przyszła ze sprawą fermy na posiedzenie komisji Rady Miejskiej, prosząc o pomoc. Jej udzielenie nie jest jednak prostą sprawą. W istniejącym już budynku chów drobiu może być legalnie prowadzony, bowiem budynek wybudowano z przeznaczeniem na kurnik i jego funkcji nie zmieniono. Właściciel może więc tam trzymać drób i niewiele można w tej sprawie zrobić. Da się natomiast zablokować budowę kolejnych kurników na działkach przylegających do fermy. Burmistrz Robert Krupowicz obiecał publicznie delegacji mieszkańców Miękowa i Białunia, że w najbliższym czasie gmina rozpocznie prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, który wykluczy prowadzenie uciążliwej dla otoczenia hodowli na działkach sąsiadujących ze sporną fermą.  Ferma drobiu zlokalizowana jest w północno-zachodniej części Miękowa. To bardzo niekorzystna lokalizacja, bowiem odory powstające na fermie będą przenoszone przez wiatry do wsi. To sąsiedztwo może się okazać bardzo uciążliwe, niewątpliwie będzie też miało wpływ na wartość domów stojących w sąsiedztwie oraz na wartość działek budowlanych w Miękowie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie