Connect with us

Aktualności

Nie było szaleństw, nie było imprez

Krystian Zalewski był pierwszym goleniowianinem, który wystartował w igrzyskach olimpijskich. Po powrocie z Rio de Janeiro rozmawiamy z nim o jego niespecjalnie udanym starcie w biegu na 3 tysiące metrów z przeszkodami, tym, jak igrzyska wyglądają od kulis, Copacabanie i odcinaniu złych wspomnień grubą krechą.

Opublikowane

w dniu

– Przed startem pobudka około 6 rano, śniadanie, w granicach godz. 9 wychodziłem na trening, trwający do 1,5 godziny. Później odpoczynek, obiad, po nim jakiś spacer czy kibicowanie innym naszym reprezentantom, a około godz. 19 kolacja i chwila dla siebie – książka, film w gronie kolegów z apartamentu i naprawdę koło godz. 22 kładliśmy się spać, bo następnego dnia trzeba było wszystko powtórzyć (…)  Rzeczywiście jest tak, że każdy skupia się głównie na starcie, szuka swoich rezerw, odpoczynku. Nie było szaleństw, nie było imprez, jesteśmy profesjonalistami. Pamiętamy też, że największe kontuzje biorą się z głupoty zawodników. Oczywiście na igrzyskach są różne pokusy, ale nie widziałem, by ktoś z naszej reprezentacji z nich korzystał. Każdy miał swoje priorytety i cele, na nich się koncentrował a nie na tym, żeby dobrze się bawić – mówi K. Zalewski.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie