Connect with us

Maszewo

Nie będzie wody

Maszewo. 28.09.2020 r w godzinach 9-15 wstrzymana dostawa wody w niektórych miejscowościach gminy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Wodociągi Zachodniopomorskie podają, że w
Pogrzymiu, Radzanku, kol. Radzanek, Jarosławkach, Budzieszowcach i Dobrosławcu w tym dniu wody w kranach nie będzie, bo będą prowadzone planowe prace remontowe.

red.

powiązane – „Stargard – Przemocze – Rożnowo Nowogardzkie”

Maszewo

Azbest do usunięcia

Maszewo. Gmina Maszewo informuje, że uzyskała w tym roku pomoc finansową na „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Maszewo”

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Środki te pochodzą w 50% z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz w 50% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

red.

powiązane – „Bombowy żart”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Bombowy żart

Maszewo. Dzisiaj dyrektor przedszkola miejskiego w Maszewie odebrała wiadomość elektroniczną o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w przedszkolu.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, natychmiast zawiadomiona została Policja, a dzieciom i opiekunom zapewniono bezpieczny pobyt w Szkole Podstawowej w Maszewie. Po wykonanych czynnościach przez Policję i stwierdzeniu, że żadnego niebezpieczeństwa nie ma przywrócono zajęcia w przedszkolu. Teraz policja poszukuje sprawcy autora „wybuchowego” maila.

red.

powiązane – „Maszewo z dopłatą do autobusów”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Maszewo z dopłatą do autobusów

Maszewo. Gmina Maszewo otrzyma prawie 80 tys. zł z Funduszu Autobusowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

To dopłata 79 248 zł do jednej linii autobusowej o długość 52 km.

Ogółem dofinansowanie dostało 19 wniosków o objęcie dopłatą połączeń autobusowych w 2021 roku które wpłynęły z samorządów do wojewody zachodniopomorskiego. 3 powiaty i 16 gmin z dopłatą w wysokości ponad 7,8 mln zł z Funduszu Autobusowego planują uruchomić 88 linii komunikacyjnych o łącznej długości 3 405 km.

  • Po dwóch latach funkcjonowania programu mamy rekordową liczbę wniosków od samorządów – mówi wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz – To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Pomorza Zachodniego, ponieważ oznacza mniej miejsc wykluczonych komunikacyjnie na mapie naszego województwa.

W trzech naborach w ramach funduszu w 2020 r. samorządy uzyskały dofinansowanie dla 62 linii autobusowych.

  • Mimo dużego zainteresowania w tym naborze, pula rządowych środków w funduszu rozwoju przewozów autobusowych dla województwa zachodniopomorskiego na 2021 jest sześciokrotnie większa, niż zapotrzebowanie zgłoszone przez gminy i powiaty – dodaje wicewojewoda.

red.

powiązane – „Autobus do Stargardu zawieszony”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie