Connect with us

Goleniów

Nie będzie SKM?

Goleniów. Szczeciński radny Koalicji Obywatelskiej uważa, że Szczecińska Kolej Metropolitalna nie powstanie.

Opublikowane

w dniu

Przemysła Słowik powiedział w Radiu Szczecin, że część inwestycji planowanych pod kątem kolei traci sens, do kosza trafią też nowe plany komunikacji miejskiej.

  • Wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że tej inwestycji nie będzie. To będą ogromne straty, nie tylko finansowe, ale również w kwestii polityki transportowej, bo plany, które są przygotowane, inwestycje w parkingi Park&Ride, w nowe przystanki SKM-ki, tracą na znaczeniu. Musimy od nowa przygotować całą siatkę połączeń, która była już szykowana z myślą o SKM-ce – tłumaczył w radiu Słowik.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma połączyć m.in. Szczecin, Stargard, Gryfino, Police i Goleniów (tu w ramach SKM powstaje nowy dworzec w Goleniowie oraz przystanki kolejowe w Załomiu i GPP). Miała powstać do 2023 roku, jednak realizacja jest bardzo opóźniona.

Inwestycja warta jest prawie 750 milionów złotych. Niemal 500 milionów to unijne dofinansowanie, które może przepaść, jeśli kolej faktycznie nie powstanie.

red.

powiazane – „Gdzie polecimy z Goleniowa w roku 2028?”

Goleniów

Przystanek prawie gotowy

Goleniów. Praktycznie zakończyła się budowa nowego przystanku kolejowego „Goleniów Park Przemysłowy”.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, zarówno część infrastruktury przystanku za której budowę odpowiadła gmina, jak i część kolejowa (perony) są gotowe. Nie oznacza to jednak, że zaraz zatrzymywać się tam będą pociągi. To bowiem proces dłuższy, wymagający uzgodnień rozkładowych, który może potrwać do trzeciego kwartału przyszłego roku.

Przystanek ma dwa perony o długości 130 m z wiatami. Przy przystanku jest pętla autobusowa z wiatą, parkingu samochodowy, parkingu rowerowy, chodniki oraz ostatni odcinek ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej z parku przemysłowego, wzdłuż ulicy Granitowej w stronę Goleniowa. Planowana jest też budowa łączącej się z nią przy tym przystanku ścieżki rowerowej z Goleniowa wzdłuż ulicy Przestrzennej od stacji paliw Orlen i drogi wylotowej na Szczecin.

red.

powiązane – „Przystanek Goleniów Park Przemysłowy”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Ekstremalny bieg strażacki

Goleniów. #CROSSFIREFIGHTER – ekstremalny bieg strażacki, odbędzie się dnia 13 sierpnia 2022 roku (sobota). Rozpoczęcie o godz. 10:00 na stadionie OSiR w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

CROSSFIREFIGHTER to ekstremalny bieg strażacki na którym to druhny i druhowie OSP, jak również członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych będą rywalizować na specjalnie przygotowanej trasie biegowej przypominającej warunki z którymi strażacy mierzą się podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Całej imprezie biegowej towarzyszyć będzie piknik strażacki na którym będzie można zobaczyć prezentację sprzętu strażackiego tj. samochody ratowniczo-gaśnicze jednostek OSP i PSP z naszego powiatu. W Mobilnej Sali Edukacyjnej Komendy Powiatowej PSP w Goleniowie będzie można poznać zasady udzielania pierwszej pomocy oraz nauczyć się podstawowych zasad podczas stanów zagrożenia życia i zdrowia. Specjalnie przygotowana strefa gastronomiczna sprawi że zarówno uczestniczy naszego biegu jak i widzowie będą mogli spróbować specjałów przygotowanych przez lokalnych restauratorów.

red.

powiązane – „GTBS i PGK przejmą nowy dworzec”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Turniej i animacje

Goleniów. W sobotę 13 sierpnia OSiR zaprasza na turniej piłkarski i plażowe animacje.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakatach obok.

red.

powiązane – „Debata o zagrożeniu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie