Connect with us

Aktualności

Nie bądź jeleń

Trwa letnia akcja kontroli prawidłowego ewidencjonowania sprzedaży, czyli „nabijania” utargu na kasy fiskalne i wydawania paragonów. Sypią się mandaty.

Opublikowane

w dniu

Akcja ma nazwę "Nie bądź jeleń, weź paragon", bardziej prawidłowe byłoby jednak wezwanie do wydawania paragonów. Klinentom, którzy paragonu nie wezmą, nic nie grozi. Słone kary grożą jednak sprzedawcom, którzy nie wpiszą transakcji do kasy lub tylko nie wydadzą klientowi paragonu. Mandat grozi nawet za niepołożenie paragonu przed klientem, choć transakcja została prawidłowo zapisana przez kasę rejestrującą. Więcej: mandat w takiej sytuacji otrzyma również właściciel firmy, który nie wybroni się przed zarzutem braku prawidłowego nadzoru nad pracą swoich podwładnych. Żeby było ciekawiej, właściciel firmy poniesie karę znacznie większą, niż rzeczywiście winny.

Warto więc pamiętać o obowiązku zapisania utargu w kasie i wydania paragonu. Kontroli można się spodziewać o każdej porze, nawet późno w nocy. Bywa, że kontrolerzy długo czekają, aż wreszcie sprzedawca coś zaniedba. Żadne tłumaczenia wtedy nie pomagają.Minimalny mandat to 160 zł, maksymalnie może to być nawet 32 000 zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie