Connect with us

Stepnica

Nazwij wsypę

Stepnica. Polska większa o 600 ha i jest konkurs na nazwy nowych wysp także na Zalewie Szczecińskim.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło konkurs na ich nazwy. Jedna z wysp (W28), która powstaje na Zalewie Szczecińskim gdzie pogłębiany jest tor wodny Świnoujście – Szczecin, znajdować się będzie w granicach Gminy Stepnica. Dla każdej z nowych wysp każda osoba może zaproponować jedną nazwę. Swoje propozycje należy wysłać na adres konkurs@mgm.gov.pl do 31 sierpnia br. Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe. Odbędzie się ono we wrześniu. Zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom przez władze RP. Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu, otrzymają pamiątkowe grawertony z informacją o autorstwie nazw dla trzech nowych wysp na terytorium Rzeczypospolitej.

red.

powiązane – „Stepnica będzie szczepiła”

Stepnica

Koło Miłowianek

Stepnica. „Miłowianki” to grupa aktywnych kobiet z miejscowości Miłowo, która postanowiła sformalizować swoją działalność i założyła Koło Gospodyń Wiejskich w Miłowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Inicjatorem była sołtys Mirosława Beczek. Obecnie do Koła należy 10 osób. Członkowie zapewniają jednak, że każdy może dołączyć i zaangażować się w jego działalność. Koło swoim terenem działania objęło także miejscowości ościenne: Zielonczyn, Żarnówko i Stepniczkę. „Miłowianki” chcą, aby koło działało na zasadzie łączenia społeczności i integrowania się poprzez wspólne inicjatywy i uczestniczyło w różnych wydarzeniach gminnych, a sformalizowanie grupy miało tylko pomóc w sięganiu po środki finansowe na ten cel. Jeszcze w tym miesiącu Miłowianki złożą wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację, aby urzeczywistnić swoje plany.

red.

powiązane – „Muszla jak nowa”

Kontynuuj czytanie

Kultura

Muszla jak nowa

Stepnica. Zakończono prace remontowe muszli koncertowej w parku w Czarnocinie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Sołectwo Czarnocin na ten cel uzyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach grantu sołeckiego w wys. 10 000 zł. Uporządkowano też teren parku.

red.

powiązane – „Stepnica – granty sołeckie”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Taryfy portowe i zmiana nazwy

Stepnica. 17 września 2020 r. o godzinie 14.00 odbędą się obrady XIV Sesji Rady Miejskiej w Stepnicy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W porządku obrad jest m.in. zmiana nazwy miejscowej biblioteki z „gminna” na „miejska” oraz uchwalenie nowych taryfy opłat portowych w Porcie Morskim w Stepnicy.

red.

powiązane – „Balticmed zaszczepi Stepniczan”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie