Connect with us

Stepnica

Nazwij wsypę

Stepnica. Polska większa o 600 ha i jest konkurs na nazwy nowych wysp także na Zalewie Szczecińskim.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło konkurs na ich nazwy. Jedna z wysp (W28), która powstaje na Zalewie Szczecińskim gdzie pogłębiany jest tor wodny Świnoujście – Szczecin, znajdować się będzie w granicach Gminy Stepnica. Dla każdej z nowych wysp każda osoba może zaproponować jedną nazwę. Swoje propozycje należy wysłać na adres konkurs@mgm.gov.pl do 31 sierpnia br. Najciekawsze i najczęściej powtarzające się propozycje komisja konkursowa wybierze do dalszego etapu, którym będzie ogólnopolskie głosowanie internetowe. Odbędzie się ono we wrześniu. Zwycięskie nazwy zostaną oficjalnie nadane wyspom przez władze RP. Autorzy nazw, które wygrają w głosowaniu, otrzymają pamiątkowe grawertony z informacją o autorstwie nazw dla trzech nowych wysp na terytorium Rzeczypospolitej.

red.

powiązane – „Stepnica będzie szczepiła”

Sport

Jutro turniej piłkarski

Sport. W dniach 27.11 i 29.11.2020r. w Stepnicy odbędą się piłkarskie rozgrywki dla dzieci.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina ich celem jest: stworzenie możliwości aktywnego (sportowego) wypoczynku – integracja zawodników i drużyn – promocja zdrowego stylu życia poprzez sport.
Popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży w myśl maksymy ,,mały sport, wielka radość”, propagowanie idei ,,wychowania dzieci przez sport”. W turnieju wezmą udział również drużyny ze Szczecina, Dobrej, Przecławia.
Środki na organizację turniejów zostały pozyskane z projektu SPOŁECZNIK a organizatorem rozgrywek jest Uczniowski Klub Sportowy oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stepnicy.

red.

powiązane – „Rybak z legendą”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rybak z legendą

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Na stronie internetowej www.stepnica.pl zamieszczona została legenda o „Rybaku Szczepanie”, który osadę Stepnica założył. Legendę spisał wieszcz Mirosław Wacewicz, a jej tekst został przetłumaczony na język angielski i język niemiecki.

red.

powiązane – „Rybak za 76 tys zł”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Komendant wizytował remizę

Stepnica. Wczoraj Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Pan bryg. Jarosław Tomczyk złożył wizytę w remizie OSP Stepnica.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Spotykał się z burmistrzem i komendantem gminnym OSP Krzysztofem Wasilukiem. Poinformowano komendanta o stanie osobowym jednostek OSP Stepnica, Czarnocin i Żarnowo oraz o wyszkoleniu załóg i wyposażeniu w sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Omówiono również możliwości współdziałania jednostek Państwowej Straży Pożarnej z jednostkami ochotniczymi straży pożarnej, także w zakresie uzyskiwania dofinansowania zakupu sprzętu dla OSP, oraz przekazywania sprzętu z PSP dla OSP.

red.

powiązane – „OPS w nowej siedzibie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie