Connect with us

Aktualności

Nauczyciele nagrodzeni

W czwartek z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła gminna uroczystość, podczas której wyróżniający się nauczyciele zostali uhonorowani nagrodami i medalami.

Opublikowane

w dniu

Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz wysoko ocenił pracę gminnych placówek oświatowych oraz zaangażowanie ich dyrekcji i nauczycieli w podnoszenie jakości tej pracy i budowanie klimatu sprzyjającego rozwojowi uczniów. W tym roku swoją nagrodę przyznał:  Danuta Wasiak – dyrektorce Przedszkola Publicznego nr 4 w Goleniowie, Elwirze Szeliwiak – nauczycielce Szkoły Podstawowej Nr 2, Danucie Gielnik – wicedyrektorce Szkoły Podstawowej Nr 2, Annie Gołębiowskiej i Elżbiecie Prażuch – nauczycielkom Szkoły Podstawowej nr 4, Justynie Utecht – dyrektorce Szkoły Podstawowej w Komarowie, Bogusławie Boruk – nauczycielce Szkoły Podstawowej w Krępsku, Joannie Drosińskiej – pełniącej obowiązki dyrektora w Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich oraz Annie Mikuś – nauczycielce tej szkoły, Julicie Olesińskiej – wicedyrektorce Gimnazjum nr 2 oraz Jadwidze Mikulskiej i Marii Janicy – nauczycielkom tego gimnazjum. Nagrody (2700 zł) oraz symbolizującą je statuetkę „Srebrne pióro” wręczali burmistrz Robert Krupowicz i przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Mituła. 

Wysiłki, starania i sukcesy goleniowskich placówek dostrzegli także Minister Edukacji Narodowej i Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 Dorota Gąsior, a nagrodę Ministra Edukacji Narodowej – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Lucja Kuźmińska i nauczycielka tej szkoły Małgorzata Zajko.

Medalami Komisji Edukacji Narodowej w tym roku udekorowane zostały: Alicja Śniechowska – nauczycielka Gimnazjum nr 1, Beata Glądała – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nauczycielki tej szkoły: Małgorzata Słupińska, Elwira Lewandowska-Cebo, Beata Rucińska, Sylwia Kondrat-Ślepaczek i Daria Trusz.
Były również wyróżnienia dla pracowników administracji i obsługi. W tym roku uhonorowano nimi: Elżbietę Czajkę z Przedszkola nr 4, Joannę Sobczak ze Szkoły Podstawowej w Komarowie, Ewę Kobylańską z Gimnazjum nr 1, Urszulę Zaborowską ze Szkoły Podstawowej w Krępsku, Katarzynę Michel z Zespołu Szkół Publicznych Mosty oraz Marka Białka z Zespołu Szkół Publicznych w Białuniu.

W części artystycznej kilka piosenek dedykowanych pracownikom oświaty zaśpiewały wokalistki ze studia wokalnego prowadzonego w GDK przez Dorotę Gołębiowską.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie