Connect with us

Aktualności

Nauczyciele dorobią

Sposób na choć częściowe wyrównanie nauczycielom strat finansowych, poniesionych w trakcie niedawnego strajku, znalazła gmina Goleniów.

Opublikowane

w dniu

Przepisy co prawda nie pozwalają na bezpośrednie dopłaty do pensji, udało się jednak znaleźć formułę, dzięki której nauczyciele gminnych szkół będą mogli sobie dorobić do mocno okrojonych po 17 dniach strajku pensji. Jak się dowiedzieliśmy w Wydziale Edukacji goleniowskiego magistratu, dyrektorom pozwolono na organizowanie dodatkowych zajęć związanych z 15. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. A nadgodziny dla prowadzących je nauczycieli mają być opłacane pieniędzmi, których nie wypłacono właśnie z powodu ich protestu.

Nie oznacza to, że braki w domowym budżecie wyrównane zostaną wszystkim, nie wszyscy nauczyciele wyrazili bowiem chęć wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach.

Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno burmistrz Robert Krupowicz oficjalnie zapowiadał, że gmina nie ma zamiaru wyrównywać pracownikom szkół strat poniesionych podczas akcji strajkowej.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie