Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Narodowe Święto Niepodległości w Goleniowie

Goleniów. Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godzinie 9:00 Mszą Patriotyczną w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Jerzego.

Opublikowane

w dniu

Tradycyjnym punktem uroczystości będzie zmiana warty i składanie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości o godzinie 18:00. Zbiórka o godz. 17:45 na Placu rtm. W. Pileckiego.

Szczegółowy program obchodów zamieszczony jest na załączonym plakacie.

red.

powiązane – „Zagra świetna orkiestra”

Goleniów

Aleja prawie gotowa

Goleniów. Kończą się prace remontowe ulicy Aleja Róż.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, pozostało wykonanie ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu, dokończenie układania nawierzchni chodników, regulacja lamp oświetleniowych, uporządkowanie terenu i wykonanie stałej organizacji ruchu. Zakończenie całości robót ma nastąpić do 6 lipca 2022 r.

red.

powiązane – „Porozumienie… nieporozumień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro na Placu Pileckiego

Goleniów. Hołd polskiemu bohaterowi oddadzą jutro mieszkańcy miasta.

Opublikowane

w dniu

Obchody rocznicy śmierci Witolda Pileckiegopo raz kolejny organizuje parafia pw. Św. Katarzyny – szczegóły na plakacie. Władze gminy i powiatu od lat wszelkie rocznice związane z rotmistrzem Pileckim oraz Żołnierzami Wyklętymi ignorują.
Od marca 2014 roku plac w centrum Goleniowa na Plantach miejskich nosi nazwę Rotmistrza Witolda Pileckiego.

red.

powiązane – „Plac Pileckiego za tydzień”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kochan nadal z immunitetem

Goleniów. Wczoraj senatorowie głosowali w sprawie uchylenia immunitetu mieszkającej w Goleniowie senator Magdaleny Kochan z Koalicji Obywatelskiej.

Opublikowane

w dniu

Wniosek został odrzucony jednogłośnie. Dotyczył zdarzenia z 2018 roku, gdy przed wyborem rzecznika praw dziecka, M. Kochan zacytowała z mównicy słowa kandydatki PiS Agnieszki Dudzińskiej na to stanowisko. Wynikało z nich, że w przypadku niepełnosprawnych dzieci, wymagających opieki, „chyba należałoby postulować eutanazję”. A. Dudzińska twierdziła wówczas, że jej wypowiedź została zmanipulowana i ostatecznie skierowała w tej sprawie wniosek do Komisji Etyki Poselskiej i wniosła prywatny akt oskarżenia.
M. Kochan jest przewodniczącą Rada Powiatu Goleniowskiego Platformy Obywatelskiej.

red.

powiązane – „Kochan za Stanisławskiego”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie