Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Napisana ku przestrodze

Z księdzem Piotrem Dzedzejem, proboszczem parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Żarnowie, rozmawiamy o drugim wydaniu jego książki pt. „Porzucone sutanny”.

Opublikowane

w dniu

– Nagłaśniane są szczególnie odejścia znanych księży, którzy stają się później na pewien czas medialnymi celebrytami. Tak było ostatnio ze znanym ewangelizatorem, który nie sprostał temu, co sam tak aktywnie głosił. Tu nie ma mocnych, każdego Szatan może skusić kiedy nie ma oparcia w modlitwie, w Bogu. Swoją książką pokazuję problem, bo on jest. Ja w niej nikogo nie oceniam, tylko przedstawiam problem. To nie znaczy, że patrzę na to, co zrobili, z pobłażaniem. Poza tym z jednej strony ci, których relacje podaję, mogą wrócić, bo nie wszyscy weszli w związki, które to uniemożliwiają. I takie powroty mają miejsce. Nawet miałem propozycję napisania książki „Ocalone sutanny”, o powrotach do kapłaństwa. To trudne, bo aby była wiarygodna, musiałaby operować personaliami takich księży. Z drugiej strony te relacje mogą stanowić przestrogę dla wahających się kapłanów. Że to nie tylko trudna decyzja, ale również nie gwarantuje osobistego spełnienia – mówi ks. P. Dzedzej.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”. Rozmowa została nagrana przez TV Goleniów i będzie ją można obejrzeć na portalu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie