Connect with us

Aktualności

Napadli staruszkę

STEPNICA. Parę, która dokonała rozboju na 90-letniej kobiecie, zatrzymali policjanci ze Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Do bezczelnej napaści doszło kilka dni temu. Jak informuje Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji, w mieszkaniu starszej pani pojawiła się nieznana jej kobieta i zażądała pieniędzy, a mężczyzna, który jej towarzyszył, stał przy drzwiach wejściowych i obserwował całą sytuację. Kiedy staruszka chciała zadzwonić do rodziny po pomoc, agresywna kobieta zaczęła na nią krzyczeć, szarpać za odzież i grozić, uniemożliwiając skorzystanie z telefonu. Przestraszona 90-latka, w obawie o swoje życie, przekazała kobiecie 400 zł.

Niedługo później sprawą zajęli się policjanci i na podstawie rysopisu podanego przez seniorkę, na jednej z ulic Stepnicy zatrzymali sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy miasta, w wieku 45 i 46 lat. Oboje usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi kara 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu, jej kompan oddany został pod policyjny dozór.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie