Connect with us

Aktualności

Najlepsi nagrodzeni

Laureaci i finaliści najważniejszych konkursów przedmiotowych otrzymali podziękowania od burmistrza Roberta Krupowicza i nagrody finansowe ufundowane przez gminę. Uroczystość na cześć najlepszych uczniów w gminie zorganizowano we wtorek w Teatrze Brama.

Opublikowane

w dniu

 Osiemnastu najlepszych uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów burmistrz zaprosił wraz z rodzicami, by przede wszystkim pogratulować im sukcesów. Miłe słowo jest miłe, ale nie mniej miły jest materialny wyraz uznania władz gminy. Dlatego finaliści konkursów przedmiotowych dostali po 200 zl nagrody, a laureaci – po 300 zł. Jeśli odnieśli sukces w więcej niż jednym konkursie, nagrodę otrzymali za każdy. Byli tacy, którzy skasowali po trzy nagrody. 

Burmistrz i przewodniczący Rady Miejskiej pogratulowali również rodzicom zdolnych dzieciaków, którzy czuwają nad ich rozwojem, a często swoją wiedzą i pracą realnie je wspierają. Listy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele opiekujący się finalistami i laureatami dziś wyróżnionymi.

Warto podkreślić, że uroczystość zorganizowana przez Teatr Brama może być stawiana za przykład wzorowej imprezy okolicznościowej. Trwała dokładnie 45 minut, w tym czasie goście wysłuchali trzech piosenek, krótkiej przemowy burmistrza, obejrzeli kilkuminutowy film o bohaterach dzisiejszej imprezy, no i oczywiście byli świadkami wręczenia nagród młodym ludziom, pogratulowania ich rodzicom i wręczenia listów gratulacyjnych nauczycielom. Zgrabna i taktowna konferansjerka, bez denerwującego gwiazdorzenia dopełniła całości. Było wszystko, co było potrzebne i nic, co tylko obciążałoby program uroczystości.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie