Connect with us

Nowogard

Nagrodzeni sportowcy

W czwartek, 30 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie odbyło się spotkanie z grupą kilku z najwybitniejszych sportowców reprezentujących Gminę Nowogard w różnych dyscyplinach sportowych.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Zdjęcie: nowogard.pl

Uhonorowani sportowcy, wśród nich: Nikola Wielowska, Ewa Bańkowska, Hubert Grygowski, Dawid Fedeńczak, Krzysztof Skryplonek, Amelia Kijowska, Jakub Wojciechowski, Szymon Piecyk, Marcel Marchewka zostali nagrodzeni przez Burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę dyplomami i statuetką „Nowogardzki Sportowiec Roku 2019”. Wyróżnienie „Trener Roku 2019” za pracę na rzecz sportu otrzymał nowogardzianin Jan Zugaj, utytułowany kolarz, trener Ewy Bańkowskiej i wielu innych mistrzów kolarstwa szosowego. Jego sportowa podopieczna Ewa Bańkowska została nagrodzona przez burmistrza Roberta Czaplę Listem Gratulacyjnym i otrzymała tytuł „Nowogardzkiego Sportowego Odkrycia Roku”.

Dokonaniaz uhonorowanych sportowców:

  1. Bańkowska Ewa – mieszkanka Nowogardu. Zawodniczka przygotowuje się w klubie NTS Spectrum Bike w Nowogardzie. Karierę sportową w kolarstwie szosowym rozpoczęła w roku styczniu 2019 i w ciągu tego samego roku zdobyła 2 złote medale na Mistrzostwach Świata UCI Gan Fondo, 1 złoty medal na Pucharze Świata w Lublianie na Słowenii, 4 medale na Mistrzostwach Świata i wielokrotnie stawała na pierwszym miejscu podium w mniej prestiżowych imprezach. W roku 2020 startować będzie w Olimpiadzie reprezentując kraj jak i miasto Nowogard.1 miejsce Amatorskie mistrzostwa świata UCI Gran Fondo w Poznaniu
  2. Nikola Wielowska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. Emilii Gierczak w Nowogardzie. Osiąga bardzo wysokie wyniki na arenie krajowej jak i międzynarodowej, zdobywając medale mistrzostw świata i europy. Podium Pucharu Świata (Holandia); Mistrzostwo Polski w : omnium,madison,sprint drużynowy,jazda drużynowa; Vice Mistrzostwo Polski w konkurencji :sprint, keirin ; Mistrzostwo Europy w konkurencji sprint drużynowy; brązowy medal Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym. Trzykrotna mistrzyni Polski Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym kategoria: Omnium 1 miejsce, Sprint 1 miejsce, Keirin 1 miejsce, Drużynowo 2 miejsce.
  3. Hubert Grygowski – jest świetnie prosperujący zawodnikiem, który wygrywa wyścigi pomimo że ściga się z zawodnikami ze starszej wiekowo grupy. W roku 2019 wygrał wyścig w Damme (Belgia) oraz zajął 2 i 3 miejsce w innych konkurencjach. Zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie młodzieży na torze w Pruszkowie zdobył srebrny medal. W tym roku dostał powołanie kadry Narodowej na Europejskie Igrzyska w Baku.1 i 3 miejsce w wyścigach kolarskich Guido Reybrouck Classic w Damme (Belgia), 3 miejsce w wyścigu 74km w Rotselaar (Belgia)
  4. Dawid Fedeńczak – Mieszkaniec Nowogardu, student. Trenuje piłkę ręczną, początek kariery sportowej w Szkole Podstawowej numer 1 w Nowogardzie. Obecnie skrzydłowy PGNiG Superliga 18/19 (Sandra SPA Pogoń Szczecin) , 7 stycznia 2019 zadebiutował w reprezentacji Polski B w spotkaniu z Estonią A (26:25). W rozegranym dwa dni później rewanżu z Estonią A (32:27) zdobył pierwszego gola dla kadry B.
  5. Krzysztof Skryplonek – Mieszka w Nowogardzie. Jest zawodnikiem klubu sportowego Pomorzanin Nowogard. Od lat jest w pierwszym składzie reprezentacji polski PZKFiTS. Pan Krzysztof zdobył vice mistrzostwo świata w zawodach kulturystycznych w Hiszpanii w Tarragonie, 2 złote medale w kategoriach: senior do 90 kg oraz master open w Międzynarodowych zawodach Fitness Maria w Kownie (Czechy), złoty medal i I miejsce w kategorii senior w Diamentowych Pucharze Świata w Katowicach.
  6. Szymon Piecyk – student Akademii Morskiej w Szczecinie, mieszkaniec Strzelewa. Pan Szymon zdobył dwa srebrne medale w kategorii kumite indywidualne mężczyzn open i do 75 kg na Akademickim Pucharze Świata. Pan Szymon jest doskonale rozwijającym się zawodnikiem w bardzo trudnym sporcie jakie jest karate. Na co dzień trenuje w klubie LUKS Karate w Goleniowie.
  7. Amelia Kijowska – mieszkanka Nowogardu, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Submission Fighting (Warszawa maj 2019r.), brązowy medal na Mistrzostwach Polski w formule GI w brazylijskim jiu jitsu.
  8. Jakub Wojciechowski – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie. W 2020 roku został zakwalifikowany do Mistrzostw Europy BJJ (European Jiu-Jitsu IBJJF Championship) które odbędą się w w Lizbonie w dniach 15-20 stycznia. Kilkukrotny Młodzieżowy Mistrz Polski Brazylijskiego Jiu-Jitsu.
  9. Marcel Marchewka – mieszkaniec Nowogardu, na rok 2019 osiągnął najwyższe klasy taneczne World Class Standard S class, World Latin A class. 1 miejsce w Rankingu Grand Prix Polska, 4 miejsce na Mistrzostwach Polski kategorii A.

Nowogard

Siła ssąca gleby

Nowogard. W Nadleśnictwie Nowogard ) w szkółce leśne jest zainstalowany tensomentr.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Woda z roku na rok staje się towarem coraz bardziej deficytowym – mówi Tadeusz Olborski z Nadleśnictwa Nowogard. Bezśnieżne zimy, suche lata z niewielką ilością opadów nie poprawiają sytuacji. Suma opadów w naszej szkółce od 13 maja do 31 lipca wyniosła 87 mm. Tu z pomocą, prócz oczywiście zamontowanej na szkółce deszczowni czy stacji pogodowej, przychodzi nam tensjometr – dodaje leśnik szkółkarz.

Tensjometr jest to proste urządzenie składające się z rurki wypełnionej wodą, zakończonej z jednej strony ceramiczną końcówką wbijaną w ziemię, a z drugiej manometrem, lub elektronicznym wyświetlaczem pokazującym aktualną siłę ssącą gleby. Pozwala to określić kiedy deszczowanie jest konieczne i jak długo powinno trwać, aby sadzonki mogły z niej skorzystać. Wiedza ta pomaga w pełni racjonalnie gospodarować skromnym zapasem życiodajnej wody, w oczekiwaniu na obfitsze opady i prawdziwe śnieżne zimy.

red.

powiązane – „Drzewo w niebezpiecznej siatce”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Nowogard dezynfekowany

Nowogard. Nowogardzkie ulice i chodniki są dezynfekowane.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Od pewnego czasu odbywa się dezynfekcja chodników i ulic na terenie miasta w związku z zagrożeniem koronawirusem. Specjalnie do tego celu została przystosowana maszyna, która na co dzień zamiata ulice. Dezynfekcja jest prowadzona cyklicznie w poszczególne dni tygodnia.

red.

powiązane – „3 tysiące za „Kamenę””

Kontynuuj czytanie

Kultura

Inauguracja w NDK

Nowogard. Na 10 września br Nowogardzki Dom Kultury zapowiada inaugurację roku kulturalno-oświatowego.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Podczas spotkania przybliżone zostaną sylwetki instruktorów oraz działalność pracowni i zespołów. Start godz. 17:00, sala widowiskowa NDK.

red.

powiązane – „Lato przeniesione na… jesień”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie