Connect with us

Nowogard

Nagrody przyznane.

Nowogard. Rozstrzygnięto konkurs na Najładniejszą Aranżację Świąteczną w roku 2023 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 1 lutego w ratuszu odbył się finał konkursu ogłoszonego przez burmistrza na Najładniejszą Aranżację 2023r – najładniej ustrojony dom, balkon lub okno w budynku wielorodzinnym oraz na witrynę sklepową.

Komisja składająca się z 2 pracowników wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska oraz 1 pracownika wydziału Rozwoju Lokalnego. Funduszy, Kultury i Sportu oceniała aranżacje w trzech kategoriach: Budynek jednorodzinny, balkon lub okno w budynku wielorodzinnym i witryna sklepowa. Łącznie wpłynęło 12 zgłoszeń, z czego 8 zostało nagrodzonych i tak do konkursu przystąpiło:

W kategorii budynek jednorodzinny wolnostojący 6 rodzin, gdzie przyznano 3 nagrody:

  • Za zajęcie I miejsca – bon o wartości 2 000 zł dla Pana Damiana Kisiela
  • Za zajęcie II miejsca – bon o wartości 1 000 zł dla Pani Natalii Boruszak
  • Za zajęcie III miejsca – bon o wartości 500 zł dla Bogusławy Zadróżnej

W kategorii balkon lub okno w budynkach wielorodzinnych 4 rodziny zgłosiły swój udział i przyznano również 3 nagrody:

  • Za zajęcie I miejsca – bon o wartości 1 000 zł dla Pani Pauliny Kozłowskiej
  • Za zajęcie II miejsca – bon o wartości 500 zł dla Państwa Ingi i Tomasza Markowskich
  • Za zajęcie III miejsca – bon o wartości 200 zł dla Pana Adama Ryś

W kategorii witryna sklepowa zgłosiły się 2 działalności handlowe, gdzie przyznano 2 nagrody

  • Za zajęcie I miejsca – bon o wartości 1 000 zł dla Pana Jerzego Furmańczyka
  • Za zajęcie II miejsca – bon o wartości 500 zł dla Pana Jakuba Majcherczaka

red.

powiązane – „Rhenus pod Nowogardem”

Nowogard

Europa więźniom

Nowogard. Spotkanie dotyczące funduszy unijnych odbyło się wczoraj w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. O możliwości skorzystania z unijnych środków osadzeni informowani są od 2022 r.

Opublikowane

w dniu

Celem tego spotkania było pokazanie, że można zacząć od nowa nawet po trudnych doświadczeniach, korzystając ze wsparcia funduszy europejskich.

  • Takie spotkania to potrzebny krok w resocjalizacji więźniów, którzy poszukują rozwiązań ich trudnej sytuacji życiowej i zaczynają planować swoje życie po odbyciu kary – powiedziała mł. chor. Małgorzata Ciosek-Kondraciuk z Działu Penitencjarnego ZK Nowogard.
  • W Zakładzie Karnym w Nowogardzie byliśmy po raz trzeci. Staramy się dotrzeć do osób, które mimo trudnej sytuacji życiowej mogą skorzystać ze wsparcia funduszy europejskich i zacząć nowy rozdział w swoim życiu. Nie wykluczamy nikogo, fundusze europejskie naprawdę mogą przyczynić się do powrotu skazanych do społeczeństwa. Pomagają w otwarciu działalności, szkoleniach, doradztwie czy projektach rozwojowych. Wystarczy odrobina chęci – podsumował spotkanie pomysłodawca akcji Jan Borowski.

W spotkaniu wzięło udział 15 osadzonych zainteresowanych tym, w jaki sposób fundusze europejskie mogą pomóc im zorganizować ich życie na nowo po odbyciu kary i zamknięciu procesu resocjalizacji. Pojawiły się pytania o to, w jaki sposób napisać biznesplan i o sposoby na rozszerzenie działalności na rynkach zagranicznych.

red.

powiązane – „Po wyborach – analiza”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Interna wznawia działalność

Nowogard. Po niespełna czterech miesiącach przerwy wznowi od 25.04.2024 działalność oddział wewnętrzny (interna) szpitala w Nowogardzie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje szpital, przyjmowani będą pacjenci, prowadzone będą procedury medyczne, Oddział Wewnętrzny w nowogardzkim szpitalu będzie mieć także nowego ordynatora.

Za niespełna 2 tygodnie oddział wewnętrzny nowogardzkiego szpitala ponownie zacznie działać i leczyć pacjentów. Interna w szpitalu w Nowogardzie funkcjonowała od czasu powstania tej lecznicy. Jednak od miesiąca lutego przestała z powodu braku wystarczającej ilości lekarzy. Niezbędne wymagania, aby oddział wewnętrzny pracował, to zatrudnienie minimum dwóch lekarzy.

Dyrektor szpitala w Nowogardzie Kazimierz Lembas twierdzi, że od 25.04.2024 oddział wewnętrzny szpitala ponownie będzie służył pacjentom i [porozumiał się już z nowym ordynatorem – jest nim Mariusz Stefański lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i alergolog. Na oddziale będą pracowali oprócz ordynatora jeszcze dwaj inni specjaliści.

W tej chwili trwają ostanie prace remontowe i porządkowe przed uruchomieniem oddziału.

red.

powiązane – „Nowa Rada gminy Nowogard”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Ograniczenia na pl. Wolności

Nowogard. Od dzisiaj część Placu Wolności jest zamknięta.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z kontynuacją prac budowlanych dotyczących realizacji zadania pn:” Rewitalizacja Miasta Nowogard – Zagospodarowanie Placu Wolności: kolejny etap”, z dniem 09.04.2024 nastąpi zamknięcie kolejnego obszaru Placu Wolności w Nowogardzie – zgodnie z załącznikiem graficznym. Nie będzie możliwości korzystania z miejsc parkingowych zlokalizowanych do tej pory w koło Placu Wolności. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Gmina prosi o o korzystanie z alternatywnych miejsc parkingowych zlokalizowanych w ciągu ulic: 5-go Marca, Kowalskiej, Czarnieckiego, Luboszan, Kościelnej, Warszawskiej ( łącznik pomiędzy ul. Kowalską a ul. Zamkową ).

red.

powiązane – „Wiatr przegnał Czaplę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie