Connect with us

Aktualności

Nadzwyczajny Nowogard

Kolejną nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej zwołuje pan burmistrz Czapla. W środę 29 lipca odbędzie się sesja z jednym punktem – uchwałą dotyczącą nowego cmentarza.

Opublikowane

w dniu

 W Nowogardzie nadzwyczajne sesje nie są niczym nadzwyczajnym. Są normą. Nadzwyczajnym wydarzeniem jest za to sesja zwołana w trybie zwyczajnym. Trudno zrozumieć? Trudno, ale to przecież Nowogard…

Tak naprawdę chodzi o to, że w programie sesji zwyczajnej musi się znaleźć punkt pt. „interpelacje i wnioski”, w którym radni swobodnie mogą sobie poużywać na burmistrzu. Program sesji nadzwyczajnej też musi ten punkt zawierać, ale burmistrz Czapla nigdy go nie umieszcza, łamiąc przy tym statut gminy – co radni znoszą z nadzwyczajną cierpliwością.

Ostatnia sesja, oczywiście nadzwyczajna, była we wtorek 21 lipca. Tym razem sesja będzie jeszcze bardziej nadzwyczajna, bo w programie jest wyłącznie punkt dotyczący uchwały o nowym cmentarzu. Sesja potrwa może z pięć minut.
Nie wiadomo o co chodzi z tym cmentarzem, bo projektu uchwały nie ma w BIP Urzędu Miejskiego w Nowogardzie. Niewykluczone, że pan burmistrz Czapla chce przystąpić do realizacji swojego programu wyborczego, który w dziale „Poprawa warunków życia mieszkańców Nowogardu” w punkcie nr 1 obiecywał obywatelom budowę nowego cmentarza.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie