Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Nadzwyczajnie o podatkach

Na 9 grudnia zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Goleniowie, na której radni ponownie zajmą się projektem uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.

Opublikowane

w dniu

Na ostatniej sesji radni odrzucili przedstawiony przez burmistrza Roberta Krupowicza projekt, z którego wynikało, że podatki od nieruchomości wzrosną w niespotykanej do tej pory skali, czyli o około 23% w stosunku do obecnie obowiązujących stawek. Sprawa wraca jednak na agendę błyskawicznie, bo kolejna sesja – jej porządek składał się będzie z jednego w praktyce punktu – została zwołana na poniedziałek.

Tym razem propozycja jest nieco łagodniejsza. Sugerowane przez burmistrza stawki nie zmieniają się co prawda w przypadku budynków mieszkalnych (65 groszy za metr kwadratowy w skali roku, czyli o 5 gr więcej niż płacimy obecnie), łaskawiej zostali potraktowani natomiast właściciele budynków, w których jest prowadzona działalność gospodarcza – oni płacić mają 21,92 zł za metr kwadratowy (wcześniej proponowano, by stawka ta wyniosła 22,70 zł), czyli tak czy owak blisko 20% więcej niż w tym roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie