Connect with us

Goleniów

Nadzwyczajnie o Metalowej

Goleniów. W poniedziałek, 10 maja br., na godz. 11.00 odbędzie się XXXII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

W programie sesji są zmiany do budżetu Gminy Goleniów na rok 2021, przede wszystkim wpisanie do niego budowy ul. Metalowej, a także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy.

Jak podaje gmina, Goleniów wnioskował o rządową dotację z Funduszu Dróg Lokalnych, ale z potrzebnych 4,9 mln zł na dzisiaj zagwarantowane jest 804 tys. zł. Jest bardzo prawdopodobne, że ta dotacja będzie większa, ale póki co, trzeba w budżecie gminy zabezpieczyć pełne finansowanie inwestycji. Burmistrz proponuje, żeby gmina wyemitowała obligacje, na to jednak potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Projekt uchwały w tej sprawie również znajduje się w programie sesji.

Gmina Goleniów do 10 maja musi odpowiedzieć wojewodzie, czy skorzysta z przyznanej dotacji. Aby tej odpowiedzi udzielić, inwestycja na ul. Metalowej musi być wpisana do budżetu, dlatego nie można czekać z decyzjami na planową sesję, która ma się odbyć pod koniec miesiąca.
Sesja nadzwyczajna odbędzie się w trybie zdalnym, z transmisją w internecie na stronie www.goleniow.pl.
Materiały dotyczące sesji znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM w Goleniowie.

red.

powiązane – „Bez podwyżki za śmieci i Metalowej”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie