Connect with us

Goleniów

Nadzwyczajnie o Metalowej

Goleniów. W poniedziałek, 10 maja br., na godz. 11.00 odbędzie się XXXII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

Opublikowane

w dniu

W programie sesji są zmiany do budżetu Gminy Goleniów na rok 2021, przede wszystkim wpisanie do niego budowy ul. Metalowej, a także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy.

Jak podaje gmina, Goleniów wnioskował o rządową dotację z Funduszu Dróg Lokalnych, ale z potrzebnych 4,9 mln zł na dzisiaj zagwarantowane jest 804 tys. zł. Jest bardzo prawdopodobne, że ta dotacja będzie większa, ale póki co, trzeba w budżecie gminy zabezpieczyć pełne finansowanie inwestycji. Burmistrz proponuje, żeby gmina wyemitowała obligacje, na to jednak potrzebna jest zgoda Rady Miejskiej. Projekt uchwały w tej sprawie również znajduje się w programie sesji.

Gmina Goleniów do 10 maja musi odpowiedzieć wojewodzie, czy skorzysta z przyznanej dotacji. Aby tej odpowiedzi udzielić, inwestycja na ul. Metalowej musi być wpisana do budżetu, dlatego nie można czekać z decyzjami na planową sesję, która ma się odbyć pod koniec miesiąca.
Sesja nadzwyczajna odbędzie się w trybie zdalnym, z transmisją w internecie na stronie www.goleniow.pl.
Materiały dotyczące sesji znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UGiM w Goleniowie.

red.

powiązane – „Bez podwyżki za śmieci i Metalowej”

Goleniów

750 tys sadzonek

Goleniów. W Nadleśnictwie Goleniów rozpoczęło się wyorywanie sadzonek wyhodowanych szkółce leśnej nadleśnictwa.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje nadleśnictwo, w tym roku wiosną zamierza posadzić w lasach nadleśnictwa drzewka na powierzchni ponad 100 hektarów – ogółem ok. 750 tys. sztuk sadzonek.

Najwięcej sosny zwyczajnej – 351 tys. sztuk, dębu szypułkowego – 146 tys. szt. oraz buka zwyczajnego – 115 tys. szt.

Sadzonki zostaną przekazane również do innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie , tj.: Klinisk, Międzyzdrojów, Gryfic, Choszczna, Bierzwnika i Myśliborza.

red.

powiązane – „Spontaniczne przekazanie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sami zrezygnowali

Goleniów. Rezygnację z pełnienia swojej funkcji złożył sołtys sołectwa Kliniska Wielkie oraz oraz członkowie Rady Sołeckiej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z powyższym, burmistrz odwołuje zebranie wiejskie sołectwa Kliniska Wielkie zwołane na dzień 27 marca 2023 r. na godz. 17.00, na którym miało odbyć się głosowanie w sprawie odwołania sołtysa oraz Rady Sołeckiej Klinisk Wielkich.

red.

powiązane – „Odwołają sołtysa?”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Nocą z Krzyżem do Maszewa

Goleniów. Będzie kolejna Nocna Droga Krzyżowa po starym nasypie kolejowym z Goleniowa do Maszewa.

Opublikowane

w dniu

Początek w najbliższy piątek 24 marca o godzinie 21.00. Wymarsz spod kościoła świętego Jerzego. Cała droga ma około 20 km. I odbywa się w ciszy.
Powrót z Maszewa do Goleniowa we własnym zakresie.

red.

powiązane – „ODNAJDUJEMY RODZINY OFIAR I ZWRACAMY IM TE RZECZY…”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie