Connect with us

Aktualności

Na razie wymieniliśmy poglądy

Z Danielem Jacewiczem, szefem „Teatru Brama”, rozmawiamy o spotkaniu goleniowskiego establishmentu kulturalnego.

Opublikowane

w dniu

– Czy ten, czy przyszły burmistrz, chcąc zasięgnąć opinii naszego środowiska poza tym, że zwróciłby się do GDK albo biblioteki, to do kogo innego? Może jeszcze do mnie lub szefa orkiestry. Były też na sali osoby niezwiązane zupełnie instytucjonalnie z goleniowską kulturą, jak np. pan Ogrodniczak. Spotkanie było otwarte dla wszystkich, a kto przyszedł, to przyszedł. Moim zdaniem była to reprezentatywna grupa, a więc burmistrz – jak zechce – to ma kogo zapytać o opinię. Do tej pory nie było takiego wspólnego spotkania i rozmowy ludzi kultury w Goleniowie. Ja to traktuję jako pierwszy krok. W następnych powinniśmy zadbać o poszerzenie grona dyskutantów. Mnie osobiście zabrakło Marka Kościółka, Jarka Chilkiewicza, artystów związanych z miastem i jeszcze paru innych osób. Może nie były w czwartek z powodów losowych, a może nie są zainteresowane. Są jeszcze tacy, o których nawet nie wiemy, że coś tworzą. Reprezentatywne uczestnictwo w debacie o nowym centrum kultury ma służyć otwartości. Inaczej skazani bylibyśmy na sytuację, w której partnerem do rozmowy dla burmistrza byłaby tylko dyrektorka GDK – mówi D. Jacewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie