Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Na razie wymieniliśmy poglądy

Z Danielem Jacewiczem, szefem „Teatru Brama”, rozmawiamy o spotkaniu goleniowskiego establishmentu kulturalnego.

Opublikowane

w dniu

– Czy ten, czy przyszły burmistrz, chcąc zasięgnąć opinii naszego środowiska poza tym, że zwróciłby się do GDK albo biblioteki, to do kogo innego? Może jeszcze do mnie lub szefa orkiestry. Były też na sali osoby niezwiązane zupełnie instytucjonalnie z goleniowską kulturą, jak np. pan Ogrodniczak. Spotkanie było otwarte dla wszystkich, a kto przyszedł, to przyszedł. Moim zdaniem była to reprezentatywna grupa, a więc burmistrz – jak zechce – to ma kogo zapytać o opinię. Do tej pory nie było takiego wspólnego spotkania i rozmowy ludzi kultury w Goleniowie. Ja to traktuję jako pierwszy krok. W następnych powinniśmy zadbać o poszerzenie grona dyskutantów. Mnie osobiście zabrakło Marka Kościółka, Jarka Chilkiewicza, artystów związanych z miastem i jeszcze paru innych osób. Może nie były w czwartek z powodów losowych, a może nie są zainteresowane. Są jeszcze tacy, o których nawet nie wiemy, że coś tworzą. Reprezentatywne uczestnictwo w debacie o nowym centrum kultury ma służyć otwartości. Inaczej skazani bylibyśmy na sytuację, w której partnerem do rozmowy dla burmistrza byłaby tylko dyrektorka GDK – mówi D. Jacewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie