Connect with us

Aktualności

Na razie koncepcja

Na ścieżki rowerowe jeszcze poczekamy, na razie będziemy mieć koncepcję ścieżek. Na ścieżki nie ma pieniędzy. Ale może będą.

Opublikowane

w dniu

Tak można podsumować rezultaty dzisiejszego posiedzenia Komisji Infrastruktury na temat ułatwiania życia rowerzystom i pieszym. O budowie ścieżek rowerowych na razie nie ma mowy, bo nie ma na nie pieniędzy. Ale na wypadek, gdyby kasa się pojawiła na horyzoncie, potrzebna będzie koncepcja rozwoju ścieżek rowerowych. Więc na ten cel pieniądze zostaną wysupłane.

Radni określili główne założenia przyszłej koncepcji. Ścieżki mają powstać przede wszystkim tam, gdzie poprawią bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Czyli: droga Goleniów-Lubczyna, a szczególnie odcinek do GPP; wyjazdy z miasta w kierunku Nowogardu, Miękowa, Maszewa i Stepnicy. W drugiej kolejności miasto. Reszta, gdzie natężenie ruchu samochodów jest mniejsze, a przez to i mniejsze ryzyko jazdy rowerem, poczeka dużo dłużej. O budowie ścieżek rowerowych służących wyłącznie rekreacji zapomnijmy.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie