Connect with us

Aktualności

Na razie bez patrona

Większość radnych ochoczo poparła dziś wniosek Mieczysława Sypienia, by zdjąć z porządku obrad punkt dotyczący uchwały, w której Rada Miejska Goleniowa zwraca się z prośbą do władz kościelnych o ustanowienie św. Jerzego patronem Goleniowa.

Opublikowane

w dniu

Najpierw Andrzej Wojciechowski powiedział, że to sprawa kontrowersyjna. A potem po parę razy głos zabierali Czesław Majdak i Tadeusz Skałecki, którzy byli zdecydowanie przeciwni ustanawianiu patrona w osobie św. Jerzego (bo czemu nie Jana Pawła II czy św. Katarzyny?) i występowaniu w tej sprawie w imieniu społeczności Goleniowa do władz kościelnych. Podobne, choć bardziej stonowane opinie wygłaszali też Mieczysław Sypień, Mieczysław Bździuch i Krzysztof Zajko. Dorota Chodyko, która w imieniu kilkudziesięcioosobowego komitetu złożyła wniosek o wystąpienie z prośbą o ustanowienie patrona, nie była w stanie przekonać oponentów. Cz. Majdak wypomniał jej, że w składzie komitetu jest były szef goleniowskiego SB, zaś radny T. Skałecki, kiedy D. Chodyko wśród księży popierających pomysł wymieniła ks. dziekana Janusza Skałeckiego, z uśmieszkiem kilkakrotnie pobłogosławił obecnych na sali.
Andrzej Wojciechowski zapytał burmistrza Roberta Krupowicza, jakie jest jego stanowisko w sprawie. Krupowicz odmówił odpowiedzi mówiąc, że to jest kwestia jego sumienia.

Sprawę zakończyło złożenie przez M. Sypienia wniosku o wykreślenie tego punktu z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej. W głosowaniu 11 radnych ten pomysł poparło, 4 było przeciw, 2 się wstrzymało od głosu. Radni nie zdecydowali, co poczną z wnioskiem złożonym przez komitet społeczny, liczący sobie obecnie ok. 90 osób.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie