Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Na niemieckie `nawozy`

OSINA. W błyskawicznym tempie na obrzeżach wsi Redło (gm. Osina) budowana jest spora laguna, czyli otwarty zbiornik na „płynny nawóz”. Będą w nim przechowywane odpady pogorzelnianie przywożone z Niemiec.

Opublikowane

w dniu

 Inwestycja jest legalna, wójt Osiny wydał dla niej warunki zabudowy i zagospodarowania terenu, a starostwo powiatowe w Goleniowie – pozwolenie na budowę, które jest już prawomocne. Ten ostatni dokument wydano spółce Farma Polska Sp. z o.o. Stoi za nią  Zbiornik będzie duży, ma mieć 0,31 ha. Powstaje na obrzeżu wsi, przy drodze do Godowa. Substancje, które mają w nim być magazynowane, kwalifikowane są jako nawóz organiczny. Prawdopodobnie będą używane do nawożenia pól, na których spółka uprawia rośliny służące do produkcji biopaliwa w jednej z niemieckich wytwórni. Ziarno zbóż i rzepaku wywożone jest do Niemiec, do Polski – konkretnie do Redła – trafiać mają „nawozy organiczne”, będące w rzeczywistości odpadami po produkcji biopaliwa. Jak nam powiedział Krzysztof Szwedo, wójt Osiny, na etapie wydawania przez gminę warunków zabudowy nie było protestów ze strony mieszkańców. Pozytywna dla inwestora decyzja była zaskarżona przez dwóch mieszkańców Redła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, ale SKO protestu nie uwzględniło.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie