Connect with us

Osina

Mycie w Osinie

Osina. Niedługo w gminie będą myte pojemniki na śmieci.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w Redle, Węgorzycach, Przypólsku, Osinie, Krzywicach i Kałużnej mycie pojemników na odpady komunalne odbędzie się w dniach 3 i 4.08.2021 r.

Gmina prosi o niezabieranie pojemników z miejsca ich wystawienia oraz o niezapełnianie ich do godz. 14.00 w dniu 4.08.2021 r.

Z uwagi na to, iż w tracie mycia pojemników na terenie miejscowości Kościuszki, Węgorza, Bodzęcin, Redostowo i Kikorze w dniu 26.07.2021 r. nastąpiła awaria pojazdu myjącego pojemniki gmina informuje mieszkańców miejscowości Węgorza i Kikorze, iż w dniu 2.08.2021 r. nastąpi dodatkowy wywóz odpadów komunalnych wraz z myciem pojemników.

red.

powiązane – „Kłopoty ze spalaniem opadów”

Osina

Lestkowo wygrało ligę

Osina. 27.08.2021 zakończyła się ostatnia kolejka II edycji Osińskiej Ligi Piłki Nożnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, przez 7 tygodni, co piątek, na boisku w Osinie potocznie zwanym „Wembley”, 8 drużyn z okolicy zmagało się ze sobą w rozgrywkach piłki nożnej. Emocji i goli nie brakowało dlatego też puchary oraz medale powędrowały w sumie do wszystkich zawodników w uznaniu za grę i wytrwałość, gdyż pogoda zwłaszcza w ostatniej kolejce nie pomagała. I tak przechodni puchar wójta gminy Osina powędrował do drużyny z Lestkowa! 2. miejsce zajął zespół „Gazole” z Goleniowa. 3. lokata przypadła zespołowi z Wojcieszyna. Gratulacje należą się również dla pozostałych ekip jak również sędziemu rozgrywek Adamowi Żwirskiemu. Nad sprawną organizacją zawodów czuwał Tomasz Gajda przewodniczący gminnej rady LZS w Osinie – te rozgrywki tak jak poprzednia edycja zawodów rozgrywane były w ramach gminnego kalendarza imprez LZS.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Osina

Wygrał wieniec z Kościuszek

Osina. Dożynkowa komisja konkursowa za najładniejszy wieniec uznała ten z Kościuszek.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, drugie miejsce zajęły Krzywice, a trzecie Osina, pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia.
W konkursie na najładniejszą dekorację zagrody zwyciężyły prace państwa Owczarek i Kożybskich, drugie miejsce zajęła Rodzina Państwa Walkarz, a trzecie rodzina Państwa Barczak.

red.

powiązane – „Sensacyjny wyrok – nie było podstaw do uniewinnienia”

Kontynuuj czytanie

Osina

Dożynki w Krzywicach

Osina. Mszą Świętą o godzinie 13.30 rozpoczną się w sobotę gminne dożynki w Krzywicach.

Opublikowane

w dniu

Zakończą je wieczorne koncerty zespołów disco polo i zabawa taneczna – szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Prywatna wizyta eminencji z Watykanu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie