Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Muzeum Migracji przyjedzie nad Zalew

STEPNICA. W pierwszym tygodniu października w Stepnicy zagości na kilka dni mobilne „Muzeum Migracji”, zorganizowane w przyczepie kempingowej marki Niewiadów.

Opublikowane

w dniu

W Muzeum będzie można oglądać wystawę zorganizowaną wokół tematu powojennych przesiedleń i polskiego osadnictwa na terenie gminy Stepnica. Ekspozycja powstanie na bazie rozmów przeprowadzanych z mieszkańcami gminy, którzy doświadczyli przesiedleń. Wszystkich chętnych do podzielenia się swoimi historiami zapraszamy do kontaktu z Agnieszką Pajączkowską (tel. 506 090 915) i Joanną Mikulską (tel. 693 324 794), które od 3. października będą wędrować po gminie. Otwarcie wystawy planowane jest na czwartek wieczór g. 17.00, 6. października. Przyczepa będzie stała na placu w centrum Stepnicy. Wystawę będzie można odwiedzać do 10. października włącznie.

Muzeum to projekt Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej PRACA i Towarzystwa “Krajobraz”. Projekt otrzymał dofinansowanie w programie “Patriotyzm Jutra” Muzeum Historii Polski. Muzeum odwiedzi 5 miejscowości w północno-zachodniej Polsce. Stepnica jest jedną z nich. Lokalnym partnerem projektu jest Szkoła Aktywnego Wypoczynku "Frajda" w Czarnocinie. Projekt jest realizwany przy wspólpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stepnicy.

https://www.facebook.com/muzeummigracji/

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie