Connect with us

Goleniów

Muszyńska zdecydowała o podatku

Goleniów. Radna PiS nie wzięła udziału w głosowaniu nad podwyżką podatku od nieruchomości zaproponowana przez burmistrza.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Za” głosowało dziesięcioro radnych z klubu burmistrza, „przeciw” oddano dziewięć głosów. Na głosowanie spóźniła się (nie przyszła?) radna Aleksandra Muszyńska z klubu PiS i nie głosowała. Jej głosu zabrakło więc opozycji by uchwała nie przeszła – oczywiście zakładając, że jej głos byłby przeciw. Zachowaniu radnej pikanterii dodaje fakt, że w pozostałych głosowaniach brała udział i jest właścicielką biura… nieruchomości.

Uchwała przewiduje, że 2021 r. właściciele budynków mieszkalnych zapłacą 70 gr za m2 ich powierzchni – więcej o 3 gr. i 42 gr za m2 powiązanych z nimi gruntów – więcej o 2 gr. Budynki przeznaczone na działalność gospodarczą będą opodatkowane stawką 22,77 zł – więcej o 85 gr, a grunty o takim samym charakterze 88 gr – wzrost o 3 gr. Średnio podatki od nieruchomości wzrosły o 3,9%.

red.

powiązane – „61 skarg na burmistrza, za śmieci bez zmian.”

Goleniów

Sam Chrystus zaprasza na nocną adorację

Goleniów. Jutro, w nocy z piątku na sobotę jak co miesiąc każdy będzie mógł adorować Najświętszy Sakrament.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

W pierwszy piątek miesiąca (2.09) w kościele pw. Św. Katarzyny od wieczornej Mszy Świętej, do pierwszej soboty (3.09) miesiąca i Mszy Św. porannej oraz przez całą tę sobotę – w kościele pw. Św. Jerzego również. Wstęp wolny – Chrystus czeka na każdego w nocnej ciszy świątyni…

red.

powiązane – „Jest nowy krzyż”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Robocza rewizyta

Goleniów. Przedstawiciele Celowego Związku Gmin R-XXI wizytowali wczoraj bazę PGK w Goleniowie.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała prezes PGK Andrzej Cieśliński, była to robocza rewizyta po wyjeździe przedstawicieli naszej gminy tydzień temu do Słajsina. Goście z R-XXI z przewodniczącym Jackiem Chrzanowskim, zapoznali się z warunkami bazy PGK oraz przeprowadzili rozmowy z wiceburmistrzami Zajko i Banachem oraz kierownictwem PGK. Oba spotkania mają wypracować warunki przystąpienia gminy Goleniów do CZG R-XXI.

red.

powiązane – „Z wizytą w Słajsinie”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Msza ostatniej szansy

Goleniów. Mszą Świętą ostatniej szansy proboszcz nazwał Mszę o godz. 20.00 w niedzielę.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Ksiądz proboszcz Krzysztof Musiałek Schr. z parafii pw. Św. Katarzyny w Goleniowie widząc potrzebę duszpasterską, podjął decyzję, że we wszystkie niedziele w roku – a nie tylko w okresie wakacyjnym – będzie odprawiana Msza Św. o godz. 20:00. Nazwał ją właśnie Mszą Św. ostatniej szansy.

red.

powiązane – „Tylko dla niewierzących – mężczyźni z różańcem na ulicach Goleniowa”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie