Connect with us

Aktualności

Musimy się bronić

Z Joanną Strzelecką, dyrektorką Szkoły Podstawowej w Lubczynie , prowadzonej przez fundację Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej rozmawiamy o szkole i konflikcie wokół niej.

Opublikowane

w dniu

„W uzasadnieniu wypowiedzenia nie ma żadnych konkretów. Z tego, co wiem, burmistrz oparł się na 5 czy 6 donosach, których nawet nie próbował wyjaśnić. Dotąd nie znam ich treści. Burmistrz wypowiedział umowę na podstawie zapisu, który jest  sprzeczny z obowiązującym prawem. Ustawa o systemie oświaty nakazuje, by taka umowa zawierała tryb i warunki wypowiedzenia umowy. W umowie, o której mówimy, jest jedynie tryb jej rozwiązania. Już niemal dwa lata temu staraliśmy się aneksować umowę w tym zakresie, jednak burmistrz był temu przeciwny.
Szkoła  nie  konfliktuje  tej  społeczności. Tłem tego, co burmistrz nazywa konfliktem, są ludzie, którym bardzo nie podoba się to, że nasza szkoła po 3 latach zamiast upaść, bardzo dobrze  funkcjonuje. Gdybym była osobą konfliktującą ludzi, to ta szkoła dawno by nie istniała. Przeciwne szkole są jednostki, a zdecydowana  większość jest po naszej stronie. To te jednostki wymyślają  urojone konflikty", mówi J. Strzelecka.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "GG".
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie