Connect with us

Aktualności

Mundur splamiony paliwem

Pięciu żołnierzy 3. Batalionu Logistycznego w Glewicach zostało oskarżonych w sprawie kradzieży należącego do wojska paliwa. Oskarżonych zapewne będzie więcej.

Opublikowane

w dniu

Piątka, która ma już status oskarżonych, przyznała się do winy i stara się o zgodę na wymierzenie kary bez przeprowadzania procesu. Czterech z oskarżonych nie nosi już munduru, piąty wciąż pozostaje w służbie. Jedna osoba usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, cztery pozostałe mają zarzuty łapownictwa, fałszowania dokumentów i zaboru mienia wojskowego.
Sprawa została ujawniona na początku roku 2012. Żandarmeria zatrzymała wówczas sześciu żołnierzy 3BL, wkrótce zatrzymano kolejne osoby. Wszystkie brały udział w kradzieży paliwa transportowanego samochodami należącymi do batalionu z Glewic, zarzuty usłyszeli żołnierze zawodowi i cywilni pracownicy jednostki.
Sprawa nie kończy się na postawieniu w stan oskarżenia pięciu osób, które poszły na współpracę z organami ścigania. Toczy się postępowanie w stosunku do kolejnych podejrzanych, którzy maczali palce w kradzieży paliwa. W ich przypadku sprawa będzie miała finał w sądzie.
Prokuratura Wojskowa w Poznaniu szacuje, że skradzione paliwo warte było około 400 tys. zł.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie