Connect with us

Aktualności

Msza w intencji Ojczyzny

Goleniowskie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada) rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego. Przewodniczył jej ks. prof. dr hab. Grzegorz Wejman, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego; razem z nim sprawowali ją proboszcz św. Katarzyny ks. Krzysztof Musiałek oraz proboszcz św. Jerzego ks. Wacław Nowak.

Opublikowane

w dniu

W religijnej części  jubileuszu uczestniczyli posłanka Magdalena Kochan, władze gminne z burmistrzem Robertem Krupowiczem, przedstawiciele partnerskich miast, poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji, szkół, parafii, a także kompanii honorowej i sztandaru 3 Batalionu Logistycznego WP. Były drużyny zuchów i harcerzy.

Mszę rozpoczęto średniowiecznym hymnem „Gaude Mater Polonia”, a jej oprawę muzyczną zapewniły chór „Collegium Vocale”, orkiestra dęta „Wood & Brass Band” i parafialna schola. Homilię wygłosił ks. prof. Grzegorz Wejman, podkreślając w niej niezłomną wolę walki Polaków o odzyskanie niepodległości i rolę w tym dziele Kościoła katolickiego oraz przypominając najważniejszych twórców niepodległego państwa polskiego.

Na zakończenie części religijnej odsłonięta została umocowana na ścianie kościoła tablica upamiętniającej tę ważną dla każdego Polaka datę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie