Connect with us

Aktualności

Msza w intencji Ojczyzny

Goleniowskie obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada) rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego. Przewodniczył jej ks. prof. dr hab. Grzegorz Wejman, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego; razem z nim sprawowali ją proboszcz św. Katarzyny ks. Krzysztof Musiałek oraz proboszcz św. Jerzego ks. Wacław Nowak.

Opublikowane

w dniu

W religijnej części  jubileuszu uczestniczyli posłanka Magdalena Kochan, władze gminne z burmistrzem Robertem Krupowiczem, przedstawiciele partnerskich miast, poczty sztandarowe służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji, szkół, parafii, a także kompanii honorowej i sztandaru 3 Batalionu Logistycznego WP. Były drużyny zuchów i harcerzy.

Mszę rozpoczęto średniowiecznym hymnem „Gaude Mater Polonia”, a jej oprawę muzyczną zapewniły chór „Collegium Vocale”, orkiestra dęta „Wood & Brass Band” i parafialna schola. Homilię wygłosił ks. prof. Grzegorz Wejman, podkreślając w niej niezłomną wolę walki Polaków o odzyskanie niepodległości i rolę w tym dziele Kościoła katolickiego oraz przypominając najważniejszych twórców niepodległego państwa polskiego.

Na zakończenie części religijnej odsłonięta została umocowana na ścianie kościoła tablica upamiętniającej tę ważną dla każdego Polaka datę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie