Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Można zaczynać

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej dla S3 na odcinku Rzęśnica – Miękowo.

Opublikowane

w dniu

Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z tym możliwe jest niezwłoczne rozpoczęcie robót przez wykonawcę, czyli firmę Budimex S.A. W przyszłym tygodniu przekazany zostanie jej plac budowy, a kluczowym elementem zadania będą przebudowa węzła Rzęśnica, na którym często tworzyły się korki i budowa węzła Kliniska, który zastąpi obecne skrzyżowanie kolizyjne. Powstaną również drogi wspomagające, duże górne przejście dla zwierząt w rejonie węzła Rurka, a cała trasa zostanie wygrodzona.

Jeszcze w kwietniu wydane powinno zostać analogiczne pozwolenie na odcinek Brzozowo – Miękowo, a na przełomie tego i następnego roku ogłoszony zostanie przetarg na odcinek Świnoujście – Troszyn. 

Budowa odcinka Miękowo-Rzęśnica powinna się zakończyć w drugim kwartale 2021 roku.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie