Connect with us

Aktualności

Może od razu wyciąć park?

Mało jej było zniszczonego dębu, więc właścicielka Villi Park zażądała wycięcia dwóch innych drzew, rzekomo „stanowiących zagrożenie dla ludzi i mienia”. Drzewa parę miesięcy temu bez rozgłosu wycięto.

Opublikowane

w dniu

Dorodny wiąz miał 213 cm obwodu, zdrowa lipa – 120 cm. Miały feler: rosły za blisko budynku restauracji. Pani Grzegorek-Pietzner złożyła przed rokiem wniosek o usunięcie drzew rosnących ok. 3 m od jej budynku (a precyzyjnie – od budynku postawionego o 3 m od rosnących od dawna drzew). Wniosek skierowała do burmsitrza gminy, bo oba drzewa rosły na gruncie gminnym. Burmistrz wystąpił do starostwa, to odbiło piłeczkę do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (park, dawny cmentarz, podlega ochronie). Konserwator zgodę wydał, drzewa wycięto.

Nie udało nam się dziś ustalić, czym pani Grzegorek-Pietzner uzasadniała potrzebę wycięcia zdrowych drzew. Nie wiemy, czy cokolwiek zapłaciła za usunięcie dorodnej lipy i pięknego wiązu. Nie wiadomo też, kto zapłacił za prace wycinkowe: właścicielka restauracji, czy też może gmina? Urzędniczka odpowiedzialna za ochronę środowiska była dziś nieobecna, jej koleżanka nie była w stanie znaleźć akt sprawy. Może uda się to i owo ustalić jutro.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie