Connect with us

Aktualności

Może jeszcze poszczuć psami?

Nikt z radnych nie zaprotestował dziś przeciw pomysłowi podniesienia opłaty targowej z 2,60 na 25 zł za każdy metr kwadratowy powierzchni handlowej. Zaporowa stawka ma zmusić właścicieli straganów do przeniesienia się z ulic miasta na miejskie targowiska.

Opublikowane

w dniu

Dziś stawka opłaty targowej to 30-40 zł dziennie, od 1 stycznia 2015 do tych kwot trzeba będzie dopisać jeszcze jedno zero, albo przenieść interes na rynek przy Zielonej Drodze. Albo zlikwidować.
Celem uchwały nie jest pompowanie gminnego budżetu, ale przymuszenie handlowców do opuszczenia np. parkingu przed Netto i Sano na Szczecińskiej. Dziś handlują ku zadowoleniu własnym, swoich klientów oraz właścicieli gruntu, pobierających od kupców czynsz. Niestety, kramy – faktycznie, niezbyt piękne – podobno nie komponują się z uroczym, przecudnej urody betonowym brukiem na parkingu. Kiedy handlarze się wyniosą, piękno będzie wprost niebiańskie…
Mówiąc bardziej serio, argument o psuciu estetyki ma swoje podstawy. Zamiast jednak szczuć kupców psami, można było pomyśleć o przymuszeniu ich do zadbania o estetykę stoisk handlowych. Na pewno natomiast należało pomyśleć o tym, że klienci, czyli mieszkańcy Goleniowa, nogami głosują za utrzymaniem tej formy handlu, bo blisko domów mają możliwość zaopatrzenia się w warzywa i owoce. Trzeba było wziąć pod uwagę, że stoiska handlowe ożywiają bury i ponury plac, a podobne bazarki nie są niczym nadzwyczajnym w setkach miast w całej Europie i tak naprawdę nie ma powodu, by stoiska likwidować akurat w Goleniowie.
Ciekawe, że w obronie ulicznego handlu nie stanął nikt z radnych PO – partii podobno liberalnej i popierającej wolny rynek. Stoisk z warzywami i owocami nie bronili radni PSL, partii podobno reprezentującej interesy producentów żywności. Niemy radny SLD, który podobno żyje wyłącznie troską o ubogich emerytów – też tym razem nie zechciał im pomóc, podobnie jak radni „niezależni”, tak podobno wsłuchani w głos ludu…

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie