Connect with us

Aktualności

Motto: Dobre miejsce do życia

Budowa systemu ścieżek rowerowych, funkcjonalnego węzła komunikacyjnego i nowego centrum kultury, dalsza rewitalizacja centrum miasta, remonty dróg i modernizacja bazy sportowej – to główne cele, jakie na następną kadencję stawia przed sobą burmistrz Goleniowa Robert Krupowicz.

Opublikowane

w dniu

"Streścić można go jednym mottem: budujemy dobre miejsce do życia", mówi R. Krupowicz.

W przedstawionym nam programie wyborczym ujęte zostały budowa węzła komunikacyjnego i centrum kultury w miejscu obecnego dworca kolejowego i terenów do niego przyległych, ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Nowogardzkiej, Maszewskiej oraz do Lubczyny wraz z systemem parkingów rowerowych, kontynuacja projektu "Otwarte Bramy" (utworzenie ścieżek rekreacyjnych w parku przy Szczecińskiej oraz przebudowa alei parkowej przy Andersa), remonty ulic Prusa, Reymonta, Andersa i Słowiańskiej oraz głównej drogi prowadzącej przez Lubczynę, budowa nowej drogi wyjazdowej z Goleniowskiego Parku Przemysłowego, hali sportowej przy Gimnazjum nr 2, świetlic wiejskich i mieszkań komunalnych. Burmistrz zapowiada także, że każdego roku organizowany będzie z okazji przypadających na 16 maja "urodzin miasta" koncert plenerowy dla mieszkańców.

Kampanię wyborczą burmistrz chce rozpocząć już wkrótce. Co ciekawe, ponownie – jak cztery lata temu – prowadził ją będzie między innymi na ulicach miasta.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie