Connect with us
  • Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Sport

Motocross Nowogard

Sport. Przez dwa dni motocykliści będą rywalizowali na torze pod Nowogardem.

Opublikowane

w dniu

Sport

Po ślubowaniu

Sport. Jedyny reprezentant Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio z naszego powiatu złożył ślubowanie olimpijskie.

Opublikowane

w dniu

Jak napisał nas FB Michał Rozmys:”…ślubowałem godnie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby pokazać się z jak najlepszej strony.”

red.

powiązane – „Jeden z powiatu”

Kontynuuj czytanie

Sport

Rowerowe obejście mariny w Lubczynie

Sport. Powstanie długo oczekiwane rowerowe obejście mariny w Lubczynie.

Opublikowane

w dniu

Najnowsze przedsięwzięcie województwa zachodniopomorskiego to ogłoszony właśnie przetarg na budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych w gminach: Goleniów, Stepnica. Dwa odcinki zaplanowano wzdłuż DW 111 pomiędzy miejscowościami Krępsko i Budzeń – 4,22 km. Powstanie również długo oczekiwane obejście mariny w Lubczynie – 0,18 km. Projektowane drogi rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną i szerokość 2-2,5 m. Odcinki wyznaczone do oznakowania to: Czarnocin – Stepnica, Stepnica – Modrzewie.

Termin składania ofert w przetargu mija 12 sierpnia (do godz. 10). Zadanie ma być wykonane w ciągu 300 dni od podpisania umowy.

red.

powiązane „Szlak rowerowy do Lubczyny”goleniowska.com/szlak-rowerowy-do-lubczyny/

Kontynuuj czytanie

Sport

Regaty na 34. jachty

Sport. W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły 34 jachty z ponad setką żeglarzy na ich pokładach.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Pogoda w ostatnią sobotę rano nie rozpieszczała, dlatego o godzinę przesunięto ich start. Żeglarze jednak nie narzekali, Wiatry okazały się jednak bardzo sprzyjające i wyścigi przebiegły sprawnie. W tym roku o bezpieczeństwo na wodzie dbała jednostka policji, a z drona i łodzi regaty śledzili fotoreporterzy.

W związku z tym, że była to Jubileuszowa edycja Regat, przed nagrodzeniem tegorocznych uczestników przytoczono nieco statystyk i ciekawostek związanych z 10 leciem regat. Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica mają się czym pochwalić ponieważ na przestrzeni tych lat w regatach wystartowało 146 jachtów, ale w związku z tym że niektóre z nich kilka razy to ilość startujących jachtów w sumie wynosi 386, a uczestników prawie 1100.
Specjalne podziękowania od Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego za 10 letni start w Regatach otrzymał  kapitan Jachtu Res Navalis Marek Krzysztoszek.  A także startujący również 10 krotnie, ale  na różnych jachtach Grzegorz Dobies.  

Wyrazy wdzięczności popłynęły w stronę Piotra Stelmarczyka, który był sprawcą reaktywacji Regat o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica w roku 2012 i który w pierwszych latach  wspierał regaty organizacyjnie oraz je promował. W tym roku Piotr był uczestnikiem Regat płynąc na s/y Solano. Za wsparcie przy organizacji regat i ich promocję  Burmistrz podziękował również Sławomirowi Turniakowi, który był inicjatorem Pucharu przejściowego im. Kapitana Roberta Hilgendrofa i który niewątpliwie mobilizuje środowisko żeglarskie do  udziału w Regatach i współorganizacji.

W tegorocznych X Regatach Stepnica w grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył s/j Mescalero  z kapitanem Radosławem Okińskim, KWR II s/y Trzeci z Krzysztofem Dąbrowskim na czele, w grupie OPEN I wygrał debiutujący w regatach   s/y Maxi Fun  Gustava Gressela, a w najliczniejszej grupie OPEN II najszybszy  był  Tomasza Odzioba na Black Caravela. Wśród  3 samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Artur Burdziej na s/y HARRY.
Puchar przechodni Im. Kapitana Roberta Hilgendrofa był do zdobycia w grupie KWR II i zdobył go s/y Trzeci z Kapitanem Krzysztofem Dąbrowskim.

Za pierwsze 3 miejsca wręczono Statuetki Regat, ale wszyscy uczestniczący w regatach otrzymali dyplomy za udział w regatach. Zdobywcom ostatnich miejsc przyznano dodatkowe dyplomy i kotwice w nawiązaniu do  tegorocznego żeglarskiego hasła Dni  Stepnicy ”Zarzuć kotwicę,  poznaj Stepnicę” . 

red.

powiązane – „Dni Stepnicy”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie