Connect with us

Maszewo

Morsy w Maszewie

MASZEWO. Już w najbliższą sobotę, 16 lutego, w Jeziorze Maszewskim odbędzie się po raz pierwszy w historii morsowanie.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Okazją do tego wydarzenia jest akcja charytatywna, mająca na celu pomoc w zebraniu środków na leczenie mieszkanki Maszewa Eweliny Jackowiak. W programie m.in. mikrowyścig dla dzieci. Szczegóły imprezy zawarte są na załączonym plakacie. Start o godzinie 12.00.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

Dzienny dom seniora

Maszewo Gmina startuje w otwartym konkursie ofert na finansowe wsparcie zadania „Utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Senior + w Gminie Maszewo.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Ogólny koszt zadania wyniesie 277.181,78 zł. W ramach zaplanowanych środków przewiduje się remont i wyposażenie pomieszczeń przewidzianych na uruchomienie Dziennego Domu Seniora w Maszewie. Wniosek został pozytywnie oceniony przez Wojewodę Zachodniopomorskiego i został przekazany do kolejnego etapu kwalifikacji, tj. aktualnie podlega ocenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Red.

powiązane „Maszewo na finansowej kroplówce

Kontynuuj czytanie

Maszewo

O wszystkim jakoś słuch zaginął

List do redakcji.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Piszę do Państwa, bo już nie wiem, co mam z tym tematem zrobić. Od urodzenia jestem mieszkanką Maszewa i wiem, jak to wszystko tutaj działa. W wakacje, a dokładnie w lipcu, znalazłam dzikie wysypisko śmieci na terenie naszej gminy. O ironio, znajduje sie około 500 m od zakładu komunalnego, w którym można za darmo zostawić odpady. Śmieci były świeże i nie musiałam długo szukać, żeby znaleźć imię i nazwisko właścicieli. Notabene jest to bogata rodzina i bardzo dobrze przez wszystkich znana w mojej miejscowości. Porobiłam zdjęcia, nagrałam filmik i poszłam z tym na posterunek policji w Maszewie. Pan oczywiście miło przyjął całe zgłoszenie, zobaczył zdjęcia, filmik, wskazałam bardzo dokładnie miejsce, gdzie znajdują się śmieci, wziął ode mnie dane, nr kontaktowy i w zasadzie na tyle. Przedstawiłam problem portalowi na Facebooku „Maszewo24-bliżej ludzi” informacje z nadzieją, że zajmą się całą sprawą i w jakiś sposób wpłyną na szybszy rozwój sytuacji. O wszystkim jakoś słuch zaginął.

Po trzymiesięcznym powrocie do mojego rodzinnego miasta, poszłam w to miejsce i się przeraziłam. Śmieci dalej leżały! Jednak już nie ma na żadnym kartonie danych, ponieważ się rozmiękły. Poszłam na posterunek policji, ale nikogo nie zastałam mino kartki z informacja o godzinach otwarcia, która wskazywała, że teraz ktoś powinien być. Wzięłam nr kontaktowy do komendanta i zadzwoniłam zapytać się z ciekawości, jak się rozwinęła sytuacja. Pan komendant zaczął się tłumaczyć, że ustalenie właścicieli śmieci trochę zajmuje, powiedziałam, że jak na tacy dostali wszystkie dane z adresem. Pan naskoczył na mnie, że mimo nakazu właściciel może tego nie sprzątnąć i cała sprawa wtedy trafia do sądu. Oburzyłam się, że zachęcają ludzi do zgłaszania takich spraw, a nic się z tym nie robi i zapytałam czy najlepiej ośmieszyć tych ludzi publicznie, żeby to miało jakiś sens. Pan wykręcał się, że dzielnicowy powinien wiedzieć coś więcej, ale jest na zwolnieniu i zaprosił mnie do siebie, jednak z mojej strony będzie to możliwe dopiero w grudniu.

Bardzo nie podoba mi się ta cała sytuacja, czy jestem zmuszona opublikować to wszystko na Facebooku, żeby to miało sens, a właściciel poniósł odpowiedzialność? Ci ludzie mają swoje firmy w Maszewie, mają znajomości, nie wiem czy moja rodzina będzie mogła spać spokojnie po takiej aferze (w Maszewie wszyscy się znają). Czuję się w obowiązku, żeby pomagać, by takich miejsc było jak najmniej, jednak wszystko rozkłada się „po kościach”, a śmieci z czasem uprzątnie zakład komunalny za pieniądze podatników.

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Śmieci drożej

Rada Miejska podniosła opłaty za wywóz śmieci.

goleniowska.com

Opublikowane

w dniu

Głosowanie w sprawie podwyżki opłat za wywóz odpadów komunalnych  jednomyślne nie było, bo i podwyżka spora. Od 1 września mieszkańcy gminy zapłacą 16 zł od mieszkańca za wywóz odpadów posegregowanych i 32 zł za odpady zmieszane.

Kontynuuj czytanie
Reklama

Na czasie