Connect with us

Maszewo

Morsy dla Eweliny

MASZEWO. Blisko 5 tysięcy złotych na leczenie zmagającej się z glejakiem 42-letniej mieszkanki Maszewa, Eweliny Jackowiak, przekazali miłośnicy morsowania.

Opublikowane

w dniu

Spotkali się oni w minioną sobotę nad Jeziorem Maszewskim, po raz pierwszy zresztą w tym miejscu. Atrakcji nie brakło nie tylko dla miłośników zimowych kąpieli, zabawić się nad malowniczym akwenem mogli wszyscy chętni. Było ognisko, zjeść można było pyszną zupę gulaszową, słodkie wypieki, pojawili się także motocykliści z goleniowskiej grupy Motokorba. Wszystko po to, by efekt prowadzonej w trakcie imprezy kwesty był możliwie okazały i… taki właśnie był, bo zebrano ponad 4600 zł.

Więcej na ten temat (wraz ze zdjęciami) w najnowszym papierowym wydaniu „Gazety Goleniowskiej”.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Maszewo

AGRO sołtys roku

Maszewo. 9 września br. w Barzkowicach, podczas XXXV Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2023 ogłoszono wyniki plebiscytu Mistrzowie AGRO 2023 w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach tego konkursu wyróżniono najlepszych w 6 kategoriach: Sołtys Roku, Rolnik Roku, Liderka/Lider Społeczności Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Agroturystyka Roku oraz Sołectwo Roku.

Katarzyna Fedak, Sołtys Sołectwa Darż, zajęła III miejsce w kategorii „Sołtys Roku” w województwie zachodniopomorskim, a I miejsce w powiecie goleniowskim.

red.

powiązane – „Dębice w dziesiątce”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Dębice w dziesiątce

Maszewo. Dębice są w finałowej dziesiątce konkursu „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, samorząd województwa zachodniopomorskiego w lutym br. ogłosił V edycję konkursu pn. „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2023. Głównym celem konkursu jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności zachodniopomorskich wsi i poprawy jakości życia jej mieszkańców.

Dębice dostały się do finałowej dziesiątki konkursu, co jest dużym wyróżnieniem.

Kolejnym etapem zmagań o miano Najpiękniejszej Wsi Zachodniopomorskiej była wizja lokalna komisji konkursowej, która odbyła się w dniu 6 września br. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i pięknie zaprezentowali swoją działalność i miejscowość.

Ogłoszenie wyników już 16 września w Przelewicach na dożynkach wojewódzkich.

red.

powiązane – „Krzyk” we Włoszech”

Kontynuuj czytanie

Maszewo

Kamienna odtworzona

Maszewo. Zakończono prace budowlane w ramach zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej w Maszewie – ulicy Kamiennej”. Wykonawcą robót była firma PWH WAT Sp. z o.o. z Białunia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w ramach zadania przebudowano odcinek drogi o długości 195 m. Ulica Kamienna położona jest na obszarze Starego Miasta, wpisanego do rejestru zabytków, dlatego został zachowany jej historyczny układ. Nawierzchnia drogi została odtworzona z wykorzystaniem materiału kamiennego (brukowiec, kostka kamienna, oporniki, stopnie schodów).

Całkowity koszt realizacji zadania to 1 602 451,89 zł, w tym środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 1 264 317,12 zł.

red.

powiązane – „Przemocze wyróżnione”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie