Connect with us

Aktualności

Mogą pewne rzeczy sprawdzić

Lada dzień mieszkańcy gminy Goleniów zadeklarować będą musieli, w praktyce na własną rękę, wysokość opłat, jakie od 1 lipca wnosić będą za odbiór śmieci.

Opublikowane

w dniu

W teorii wszystko wydaje się bardzo proste. Od 1 czerwca deklaracje będzie można wypełnić bądź na wydruku, bądź przez internet. Pytanie jednak, jak przedstawione informacje będą się miały do rzeczywistości. I jak będą weryfikowane przez pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Mamy prawo sami ustalić wysokość opłaty na podstawie deklaracji, które złożyli właściciele podobnych nieruchomości, mówi wiceburmistrz Henryk Zajko. Obsługa systemu poboru opłat zlecona zostanie goleniowskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej i to jego pracownicy będą zajmowali się weryfikowaniem tego, co otrzymają. Mają do dyspozycji kilka narzędzi, które będą w tym pomocne. Nie będę zdradzał, jakimi danymi będą dysponowali, ale zapewniam, że mogą pewne rzeczy sprawdzić. Będziemy dochodzić swoich praw. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to być może sprawa oprze się nawet o sąd.

Więcej na ten temat w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie