Connect with us

Stepnica

Modernizacja siłowni

Stepnica. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz burmistrz Miasta i Gminy Stepnica podpisali ostatnio umowę na dofinasowanie projektu modernizacji pomieszczenia siłowni i salki fitness przy hali widowiskowo – sportowej w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wysokość dofinansowania wynosi 27 000,00 co stanowi 50% wartości planowanej inwestycji.
Hala widowiskowo-sportowa w Stepnicy wraz z zapleczem tj. pomieszczeniami siłowni i salki fitness zbudowana została w 2013 r. Od tego czasu wszystkie pomieszczenia i sprzęt są intensywnie eksploatowane. W ramach pozyskanych środków gmina planuje zmodernizować podłogi i ściany siłowni aby poprawić funkcjonalność obiektu i estetyczny wygląd pomieszczenia. Istotą zadania jest zmodernizować tak podłogę aby nie ulegała ona uszkodzeniom od sprzętu siłowego. Zakupimy także nową profesjonalną bieżnię. W salce fitness również dla poprawy komfortu przeprowadzanych zajęć planuje się wymianę wykładziny na dedykowane panele, które będą trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Gmina uzyskała też z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotacje w wysokości 73.100 zł. na remont boiska Orlik wraz z zapleczem technicznym. Kosztorysowa wartość projektu wynosi 146.413 zł. W ramach realizacji projektu zostanie wykonana renowacja boiska poliuretanowego, bieżni poliuretanowej oraz remont 6 sanitariatów i 4 szatni. Renowacja boiska polegać będzie na usunięciu ubytków i pęknięć nawierzchni oraz wzmocnieniu całej nawierzchni gruntem z żywic poliuretanowych.

red.

powiązane – „Rada Wyganowskiego”

Stepnica

Spektakl muzyczny w amfiteatrze

Stepnica. Jutro o godzinie 19.00 wystąpi tam „Teatr Broadway”.

Opublikowane

w dniu

Więcej na plakacie obok.

red.

powiązane – „Sołtys wyróżniona”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Sołtys wyróżniona

Stepnica. Na tegorocznej Gali Sołtysa w Przelewicach w sobotę 18 maja, wyróżnienie odebrała sołtys z sołectwa Czarnocin.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, sołtys Anna Potomska, wyróżnieniona została jako jedna z dwudziestu – na 247 wniosków z naszego województwa. Pani Anna sołtysem jest już 3 kadencję i doskonale sprawdza się w tej roli. Zawsze dba o interes swojej miejscowości i jej mieszkańców, aktywnie uczestniczy w naradach sołeckich, organizuje imprezy sołeckie, akcje sprzątania swojej miejscowości i wiele innych inicjatyw mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Prowadzi Fanpage swojego sołectwa, a dzięki jej inicjatywie w ostatnim czasie odnowiono muszlę koncertową i zrewitalizowano park w Czarnocinie w ramach grantów sołeckich.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Rowerem dookoła zalewu

Stepnica. Już w ten weekend w dniach 18-19 maja 2024 r. odbędzie się druga edycja Wyścig Dookoła Zalewu Szczecińskiego.

Opublikowane

w dniu

Trasa 300 km do pokonania w czasie 36 godzin, wiedzie przez dwa kraje z rozmaitością krajobrazów – także tymi znajdującymi się na terenie gminy Stepnica. Bazą zawodów jest Frajda Szkoła Aktywnego Wypoczynku w Czarnocinie.

red.

powiązane – „Gmina sprzedaje place zabaw”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie