Connect with us

Goleniów

Mniej urodzeń, więcej zgonów

Goleniów. Znacząco więcej zgonów i mniej urodzeń zanotowano w Gminie Goleniów w 2021 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, 530 zgonów było w 2021 r., czyli o 24 więcej niż w roku 2020 – to kolejny smutny rekord według oficjalnych danych Urzędu Stanu Cywilnego w Goleniowie.

Urodzeń było 506, z czego 52 nastąpiły poza granicami naszego kraju i zostały wpisane przez USC do polskich rejestrów aktów stanu cywilnego – to również mniej w stosunku do roku 2020, w którym zanotowano 555 urodzeń.

Największą popularnością wśród imion cieszyły się:
dla chłopców: Tymon, Jakub, Aleksander, Antoni, Leon, Nikodem;
dla dziewczynek: Zuzanna, Hanna, Maria, Maja, Klara, Oliwia;

Zarejestrowano 205 małżeństw, z czego: 127 to małżeństwa cywilne, 66 to małżeństwa konkordatowe (12 małżeństw zawartych zostało za granicą naszego kraju i zarejestrowanych przez USC w polskich rejestrach aktów stanu cywilnego).

W 2021 roku USC zarejestrowało również 102 rozwody.

W 2021 r. wydano łącznie 6558 odpisów aktów urodzeń, małżeństw i zgonów. W związku z trwającym procesem systematycznego tworzenia ogólnopolskiej bazy aktów stanu cywilnego w 2020 roku urząd „zmigrował” również 2229 aktów, które stały się dostępne dla interesantów we wszystkich urzędach stanu cywilnego w kraju.

red.

powiązane – „Poczta schorowana”

Goleniów

Szpital z deficytem

Goleniów. O problemach finansowych goleniowskiego szpitala powiatowego informowała wczoraj radnych na sesji rady powiatu Katarzyna Kęcka.

Opublikowane

w dniu

Prezes „Szpitalnego Centrum Medycznego” wskazała, że wynika to z gawałtownego wzrostu kosztów w tym roku na poziomie 40%, których nie rekompensują kontrak z NFZ oraz inne przychody z usług szpitalnych. Za 3 miesiące tego roku szpital ma ponad 800 tys zł straty. Jak nam powiedział prezes Kęcka dalsze utrzymywanie się tego stanu grozi utratą płynności finansowej spółki. Co ciekawe radni i zarząd powiatu przyjęli te informacje milczeniem – bez dyskusji, bez pytań, bez komentarzy.

red.

powiązane – „Połączenie etapami”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Dworzec we wrześniu?

Goleniów. Nie w maju, nie w lipcu, ale dopiero we wrześniu ma być zakończona budowa nowego dworca kolejowego.

Opublikowane

w dniu

To nie pierwsze przesunięcie tego terminu, dlatego trudno założyć, że na pewno ostatnie. Jak teraz podaje gmina, wrzesień br. to najbardziej prawdopodobny termin zakończenia budowy i otwarcia nowego dworca z centrum przesiadkowym w Goleniowie. Trwa wykańczanie wnętrz hali głównej i pomieszczeń, zagospodarowanie terenu – mała architektura i nasadzenia. W zeszłym tygodniu skończono kłaść nawierzchnię chodnika oraz placu przed budynkiem dworca. W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z nawierzchnią asfaltową pieszo – jezdni. Ekipa budowlana musi się też uporać z przełożeniem rury gazowej, która jest powodem opóźnienia, a koliduje ze ścieżka rowerową.
Termin zakończenia prac planowany jest na koniec sierpnia 2022 r.

red.

powiązane – „Dworzec w lipcu”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Majowe…”https://goleniowska.com/majowe/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie