Connect with us

Aktualności

Młodzi dzielą się wiarą

Około półtora tysiąca uczestników, spotkania modlitewne, muzyczne uwielbienia, ale też ponad 50 różnych zajęć warsztatowych, zawody sportowe, występy artystyczne, a przede wszystkim okazja do spotkania młodych katolików – tak w największym skrócie wyglądają Archidiecezjalne Dni Młodych, które rozpoczęły się wczoraj w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Spotkania oficjalnie rozpoczęto mszą świętą z udziałem arcybiskupa metropolity Andrzeja Dzięgi oraz byłego sekretarza Jana Pawła II, arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, w jej trakcie gości przywitał także burmistrz Robert Krupowicz.   W poniedziałek uczestnicy ADM poniedziałek brali udział nie tylko w różnego rodzaju zgromadzeniach o charkterze stricte religinym, ale także między innymi w zajęciach kulinarnych, literackich, modelarskich, muzycznych, tanecznych, wokalnych, dziennikarskich, żeglarskich, a także medycznych. Podkreślają jednak, że najważniejszy jest dla nich wymiar duchowy.
– To wspaniała okazja do tego, by spotkali się młodzi ludzie, wyznający tę samą wiarę, i się nią dzielili. Naprawdę atmosfera jest cudowna – powiedziała nam Julia Czyżyk ze Szczecina.   Dzisiaj ciąg dalszy Archidiecezjalnych Dni Młodych. Zakończą się one w środę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie