Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Misja stabilizacyjna

Ustabilizowanie sytuacji finansowej spółki Szpitalne Centrum Medyczne, zarządzającej szpitalem powiatowym w Goleniowie, uważa za swoje najważniejsze zadanie jej nowy prezes Tomasz Sroka.

Opublikowane

w dniu

T. Sroka funkcję prezesa SCM formalnie pełni od 4 czerwca, na razie, siłą rzeczy, głównie zapoznaje się z podległą mu strukturą. Więcej na ten temat wiadomo będzie 21 czerwca, gdy odbędzie się sesja Rady Powiatu, na której przedstawiona ma być radnym informacja na temat sytuacji finansowej oraz bieżącej działalności jednostki. Z przygotowanego przez pełniącego do niedawna funkcję p.o. prezesa SCM Piotra Rucińskiego raportu jasno wynika, że T. Sroka nie będzie miał prostego zadania. Spółka na dzień 30 kwietnia wykazywała stratę w wysokości ponad 1,25 mln zł, a jej płynność finansowa była zachwiana. Ponadto zobowiązania przeterminowane wobec dostawców towarów i usług wyniosły ponad 1,8 mln zł. Puenta opracowania jest taka, że spółkę trzeba będzie dokapitalizować.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie