Connect with us

Aktualności

Minister propagandy obiecuje zwycięstwo

Gęstnieją opary absurdu unoszące się nad oficjalną stroną Gminy Nowogard. Coraz częściej staje się ona nie – jak powinno być z założenia – publicznym informatorem, a polem do publikacji stronniczych, często bardzo zjadliwych polemik.

Opublikowane

w dniu

Najświeższym tego przykładem jest opublikowany wczoraj artykuł Według Starosty "wszystkiemu winny jest NFZ" , w którym nowogardzki minister propagandy Piotr Suchy opisuje spotkanie, które odbyło się w minioną środę w starostwie powiatowym (pisaliśmy o nim TUTAJ ). Artykuł, dodajmy, pełen kłamstw, przeinaczeń i wyrażanych przez opłacanego przez gminę człowieka – jak należy się domyślać za pełną wiedzą i zgodą burmistrza Roberta Czapli – prywatnych poglądów na sprawę. Prawdziwym kuriozum jest podsumowująca wszystko zapowiedź dalszej walki o rdzennie nowogardzki gabinet rehabilitacji. "To jeszcze nie koniec. Bitwa może na dziś jest przegrana, ale zwycięstwo będzie po naszej stronie", pisze w bojowym uniesieniu P. Suchy.

Podkreślić należy, że strona nowogard.pl nie po raz pierwszy jest traktowana w tak instrumentalny sposób. Wielokrotnie w bezpardonowy sposób krytykowani byli za jej pośrednictwem dziennikarze "Dziennika Nowogardzkiego" (którzy przedstawiają swoją „prawdę”, tak przygotowaną, by ta niechęć sprytnie zawoalowana, sączyła się jak jad…powoli, powoli, aż zaatakuje serce i umysł czytelnika), ale też radny Rafał Szpilkowski (jego opinia na temat Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości Profit miała się zrodzić w chorej głowie). Bez przyzwolenia władz gminy, co oczywiste, nie byłoby to możliwe. Te jednak równie regularnie korzystają z możliwości przedstawiania siebie jako postaci świetlane. W ostatnim czasie minister propagandy donosił między innymi, że burmistrz Robert Czapla wyremontuje świetlicę w Strzelewie i zainwestuje w oświatę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie